Piłka nożna
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Maja 2020

Znany europejski klub na skraju bankructwa. Gwiazdy zrobiły zrzutkę na ratowanie drużyny

Piłka nożna to w dzisiejszych czasach nie tylko sport, ale również niezwykle dochodowy biznes. Kluby to przedsiębiorstwa, które zarabiają dzięki rozgrywkom. W czasie pandemii nie mogą one skutecznie generować przychodów, co prowadzi do ogromnego kryzysu. Na skraju upadku znalazł się znany klub, w którym występowały wielkie gwiazdy futbolu. 

Piłka nożna przeżywa bardzo trudny czas w związku z panującą pandemią koronawirusa. Wszelkie rozgrywki zostały zawieszone, przez co kluby nie generują przychodów finansowych. Niektóre z drużyn znalazły się na skraju bankructwa. Taka sytuacja ma miejsce w Standardzie Liege, któremu na pomoc ruszyli znani piłkarze.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara


Piłka nożna. Standard Liege na skraju bankructwa

Rozprzestrzeniająca się w zawrotnym tempie pandemia koronawirusa sprawiła, że konieczne było wstrzymanie wszelkich rozgrywek. Dla drużyn klubowych oznacza to ogromne straty finansowe. Zarabiają one bowiem głównie na wpływach z zakupionych przez kibiców biletów i praw do transmisji telewizyjnych. Wielkie kluby, choć również dotkliwie odczują brak regularnego zastrzyku gotówki, mogą pozwolić sobie na oczekiwanie na wznowienie gry.

Inaczej jest jednak w przypadku również uznanych, ale mniejszych drużyn jak na przykład Standard Liege. Utytułowany belgijski klub znalazł się w poważnych finansowych tarapatach. Jeszcze przed wybuchem pandemii sytuacja finansowa była nie najlepsza, ale brak gry jeszcze ją pogłębia. Władze belgijskiego związku z uwagi na problemy Standardu nie przyznały mu licencji na grę w tamtejszej ekstraklasie w następnym sezonie.

Media zajrzały do portfela Roberta Lewandowskiego. Znalazły tam prawdziwą fortunę. Niebotyczny majątekMedia zajrzały do portfela Roberta Lewandowskiego. Znalazły tam prawdziwą fortunę. Niebotyczny majątekCzytaj dalej


Znani piłkarze postanowili uratować klub

Z pomocą jednemu z najbardziej utytułowanych klubów Belgii postanowili ruszyć jego byli piłkarze, a obecnie gwiazdy innych drużyn. Axel Witsel, występujący aktualnie w Borussi Dortmund został obok grupy biznesmenów jednym z kilku inwestorów, którzy wykupili stadion Standardu i wynajęli go drużynie. Operacja kosztowała go kilka milionów Euro. Pomocnik jest wychowankiem Standardu i występował w jego barwach od 2004 do 2011 roku.

Podobnie jak Marouane Fellaini, który reprezentował klub z Liege w latach 2004-2008. Po odejściu grał w Evertonie i Manchesterze United, a aktualnie występuje w chińskim SD Luneng. Na wieść o kłopotach swojej byłej drużyny zaproponował jej władzom pożyczkę w wysokości 3 milionów euro.

Dzięki pomocy byłych piłkarzy, Standard Liege może odwołać się od wcześniejszej decyzji związku. Sytuacja finansowa klubu poprawiła się na tyle, że powinien on uzyskać licencję na start w rozgrywkach belgijskiej ligi w przyszłym sezonie.

Źródło nieuwsblad.be.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News