piłka nożna przeszczep nerki
JACEK KOZIOL/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Czerwca 2020

Straszna choroba zaatakowała znanego polskiego piłkarza. Zawodnik czeka na przeszczep

Piłka nożna pełna jest piłkarskich dramatów. Niedawno były piłkarz Ekstraklasy musiał zakończyć karierę z powodu ogromnych kłopotów zdrowotnych. Od kilku miesięcy zawodnik musi przechodzić kilka razy w tygodniu dializy. W niedawnej rozmowie wyznał jak teraz wygląda jego życie.

Piłka nożna na zawodowym poziomie powoduje u zawodników maksymalną eksploatację organizmów. Problemy zdrowotne dotknęły jednego z byłych zawodników Cracovii, który musi być poddawany dializom. Lekarze poinformowali byłego piłkarza, że będzie musiał przejść przeszczep nerki, aby funkcjonować normalnie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Zdjęcia - Przeleciał ekskluzywnym Mercedesem przez Rondo. Zaparkował na pobliskiej łące
Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)Czytaj dalej

Piłka nożna pełna dramatów piłkarzy

Kłopoty zdrowotne Łukasza Derbicha rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku w meczu IV-ligowego KS Opatówek. Po dokładnych badaniach okazało się, że zawodnik ma przewlekłą niewydolność nerek. Zawodnik od razu zakończył karierę i rozpoczął długotrwałe leczenie. Zawodnik od razu został poddany dializom.

Derbich w rozmowie ze "Sportowymi Faktami WP" tłumaczył, jak wygląda proces dializowania w czasach pandemii. - W ciągu dnia są wyznaczone 3-4 terminy. Ja przychodzę do szpitala na siódmą rano. Najpierw dezynfekcja, mierzenie temperatury ciała, a potem wejście na wagę. Każdy ma ustawioną "suchą wagę", przed dializą ściąga się wodę, żeby do niej zredukować masę ciała. W moim przypadku to 82,5 kg. I gdy po wejściu na wagę mam 82,9, to lekarze ściągają ze mnie 400 g, żeby ją wyrównać. Potem idę na stanowisko i podłączają mi po jednej igle do żyły i tętnicy. Krew wypływa do maszyny, przetacza i wraca do organizmu. Siedzę tam po 4,5 godziny trzy razy w tygodniu - wyznał były obrońca.

Córka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 latCórka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 latCzytaj dalej

Zawodnik czeka na przeszczep nerek

Derbich po badaniach usłyszał od lekarzy, że czeka go przeszczep nerek. W rozmowie wyznał, że diagnoza była dla niego szokiem. - Na początku było niedowierzanie. Gdy po biopsji usłyszałem, że nerki nie da się uratować i potrzebny jest przeszczep, pogodziłem się z sytuacją i walczyłem. Potem wydłużono mi dializy, kreatynina nie schodziła, podłamałem się. Ale kiedy wychodzi słońce, mogę spędzać czas z synem i wychodzić na treningi dzieci, to dializy mogę przechodzić nawet pięć razy w tygodniu. Bo mam cel i rodzinę, która mocno mnie wspiera - powiedział 36-latek.

Łukasz Derbich w latach 2009-2011 grał w klubach Ekstraklasy. Najpierw występował w barwach Cracovii, a następnie w Ruchu Chorzów. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce wystąpił w 32 spotkaniach, w których zaliczył 4 asysty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od 120 lat i nie chodzi o pandemię. Zupełnie nowe kłopoty w europejskim kraju
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)
  4. Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)
  5. Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata
  6. Największe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i Biedronce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News