Piłka nożna
Flickr
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Maja 2020

To może być koniec futbolu, jaki znamy. FIFA planuje rewolucyjną zmianę

Piłka nożna poważnie ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. Na całym świecie wstrzymano rozgrywki. Mecze odbywają się tylko w kilku miejscach. Wiceprezydent FIFA Victor Montagliani zasugerował, że czas przerwy w grze to dobra okazja by przedyskutować uchwalenie szeregu zmian w sposobie rozgrywania meczów.

Piłka nożna od dziesięcioleci jest najpopularniejszym sportem świata. Kibice być może wkrótce będą musieli porzucić dotychczasowe przyzwyczajenia i na nowo nauczyć się oglądać mecze, które mogą odbywać się w zupełnie nowej formule.

Nie żyje 27-letni gwiazdor. Śmierć ulubieńca kibiców wstrząsnęła światem sportuNie żyje 27-letni gwiazdor. Śmierć ulubieńca kibiców wstrząsnęła światem sportuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara


Piłka nożna. Wiceszef FIFA chce zrewolucjonizować system gry w Europie

Wiceprezydent FIFA Victor Montagliani uważa, że pandemia koronawirusa i przerwa w rozgrywkach nią spowodowana to świetna okazja, by pomyśleć o zmianie formy rozgrywania meczów. Jego zdaniem europejskie kluby powinny rozważyć przestawienie się na system gry wiosna-jesień, a nie jak dotychczas od końca lata, aż do maja/czerwca następnego roku.

- Mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku będą rozgrywane w listopadzie i grudniu, więc wszystko by się dobrze zgrało. W Amerykach już teraz sezon jest dopasowany do roku kalendarzowego, więc takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić w Europie i Afryce. To opcja, którą warto przedyskutować na poziomie krajowym i kontynentalnym. - powiedział w wywiadzie dla “Radio Sportiva” wiceszef FIFA.

Fatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunęFatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunęCzytaj dalej


FIFA planuje zmiany w kalendarzu rozgrywek piłkarskich

Już kilka lat wcześniej podobne zdanie wygłosił Karl-Heinz Rummenige, który w 2013 roku stwierdził, że system przyjęty do tej pory w krajach między innymi Ameryki Południowej i Północnej jest bardziej sensowny z wielu, chociażby prozaicznych powodów, jak pogoda i komfort piłkarzy oraz kibiców.

"W każdym kraju - w Niemczech, Francji czy Anglii - lato jest najlepszą porą roku, a właśnie wtedy nie gramy. Natomiast zimą, gdy jest bardzo zimno i pada śnieg, gramy praktycznie cały czas w warunkach, których nie lubią ani piłkarze, ani kibice. To nielogiczne" - powiedział wówczas Niemiec w rozmowie z “France Football”.

Victor Montagliani zauważył również, podobnie jak prezydent FIFA Gianni Infantino, że przerwa wywołana pandemią pozwala na bliższe przyjrzenie się kalendarzowi poszczególnych rozgrywek, który może wymagać gruntownej przebudowy i zmniejszenia ilości meczów.

- Już wcześniej zaczęliśmy się zastanawiać, jak ma on wyglądać od 2024 roku. Ten kryzys spowodował, że potrzebujemy odpowiedzi już teraz. - podsumował.

Źródło: "Radio Sportiva"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News