Piłka nożna, pilne
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 4 Marca 2020

Były reprezentant Polski trafi do więzienia. Skazano także byłego prezesa klubu Ekstraklasy

Piłka nożna w Polsce przez dekady nie była wolna od korupcji. Za przestępstwa sprzed lat skazano byłego reprezentanta Polski oraz byłego prezesa Polonii Bytom. Pierwszy z nich trafi za kratki, natomiast drugi będzie musiał odpracować swoje przewinienia.

Jak podaje RMF FM, sąd w Poznaniu skazał cztery osoby w procesie o korupcji w polskiej piłce. Wśród nich jest były reprezentant Polski, Piotr M., a także były prezydent Bytomia, Damian B., który pełnił również funkcję prezesa Polonii Bytom. Jako działacz wprowadził klub z III ligi do Ekstraklasy. Proces toczył się od 2014 roku.

W drodze na zawody Adama Małysza zatrzymała kobieta. Przez rzecz, którą jej zrobił wryło ją w ziemięW drodze na zawody Adama Małysza zatrzymała kobieta. Przez rzecz, którą jej zrobił wryło ją w ziemięCzytaj dalej

Piłka nożna w Polsce oczyszcza się z korupcji

Zarzuty korupcyjne usłyszały w sumie 22 osoby. 14 z nich dobrowolnie poddało się karze, natomiast 8 nie przyznało się do winy. Oprócz B. i M. na ławie oskarżonych usiedli byli sędziowie, działacze i obserwatorzy PZPN. Postępowanie dotyczyło meczów III ligi w latach 2004-2005.

Podejrzani mieli wręczać i przyjmować łapówki w wysokości od 1,5 tys. do 5 tys. złotych. Były prezydent miał wręczyć łapówkę sędziemu przed meczem Polonii Bytom z Polarem Wrocław. Mecz wygrali bytomianie 3:0. Ostatecznie sąd skazał Damiana B. na 8 miesięcy ograniczenia wolności w postaci 40 godzin prac społecznych miesięcznie.

T. Lewandowski w wymownych słowach o polskim sporcie. T. Lewandowski w wymownych słowach o polskim sporcie. "Koronawirus już dawno dopadł związek! Stałem się wrakiem"Czytaj dalej

Reprezentant Polski splamił się łapownictwem

Były reprezentant Polski Piotr M. został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Sąd uznał, że jako trener klubu Mieszko Gniezno, wręczył 1,5 zł obserwatorowi Stanisławowi A., aby ten dobrze ocenił pracę arbitra podczas meczu Mieszko - Lechia Gdańsk, rozgrywanego w 2005 roku. Wyrok jest nieprawomocny, a M. zapowiedział apelację.

Skala procederu była ogromna. W całym procesie dotyczącym korupcji w polskim futbolu w latach 2003-2006 zarzuty usłyszało ponad 600 osób. W handel meczami zamieszanych było ponad 80 klubów z pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej ligi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobiety
  2. Porażające odkrycie pod Garwolinem. Martwy płód leżał za przystankiem, matka jest poszukiwana
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Lidl ostrzega, pilnie wycofano ze sklepów uwielbiany napój. Ujawnione, jego skład jest powalający

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News