Piłka nożna
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Maja 2020

Epidemia sparaliżuje futbol na lata? Niepokojące doniesienia doradców UEFA

Piłka nożna to najpopularniejszy sport świata. Dlatego też drużyny piłkarskie i kibice najbardziej odczuli skutki pandemii koronawirusa. Wszelkie rozgrywki wstrzymano i nie wiadomo co będzie z ich zakończeniem. Partner UEFA jest zdania, że opanowanie chaosu potrwa latami.

Piłka nożna to nie tylko sport, a również ogromny biznes. Nie dziwi zatem fakt, że wszystkie kluby i ligi chcą jak najszybszego wznowienia rozgrywek. Skutki pandemia koronawirusa wciąż jednak skutecznie to utrudnia. Zdaniem partnera UEFA stan ten może się utrzymać przez kilka najbliższych lat.

Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
 2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Piłka nożna musi przygotować się na zmiany wywołane pandemią

W dzisiejszych czasach kluby piłkarskie to nie tylko miejsce pracy piłkarzy, ale również wielkie przedsiębiorstwa. Od kilku tygodni, wszystkie przeżywają poważny kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Wstrzymanie rozgrywek oznacza dla nich brak wpływów do kasy z tytułu dnia meczowego i praw do transmisji telewizyjnych. Nie może dziwić więc determinacja, z jaką zespoły dążą do wznowienia gry. Najbliżej osiągnięcia tego celu są w Niemczech. Bundesliga może wrócić już 15 maja. Na początku czerwca wznowić rozgrywki miałyby Premier League, Serie A i La Liga.

Wciąż nie wiadomo jednak czy to się uda, a jeśli tak, co z pozostałymi ligami i europejskimi pucharami. Kalendarz robi się bardzo ciasny z uwagi na zbliżający się wielkimi krokami start kolejnej kampanii. Współpracująca z UEFA holenderska firma Hypercube opracowała plan, który pomógłby okiełznać chaos wywołany wybuchem pandemii. Proces ten może jednak potrwać latami.

Wybrano najlepszego polskiego skoczka. Ranking nie pozostawia wątpliwości, kibice nie są zgodniWybrano najlepszego polskiego skoczka. Ranking nie pozostawia wątpliwości, kibice nie są zgodniCzytaj dalej


Partner UEFA ma plan na rozgrywki w najbliższych latach

Celem Hypercube i opracowanego przez nich terminarza jest osiągnięcie w sierpniu 2023 roku stanu sprzed wybuchu pandemii. Do tego czasu kilkukrotnie zmieniała się forma i daty rozgrywania kolejnych sezonów.

- Wszystkie sezony będą rozgrywane tak jak do tej pory, tyle że w innych miesiącach. Nasz plan zapobiegnie bankructwom wielu klubów. Wszystko wyliczyliśmy i wydaje nam się to sensownym rozwiązaniem - powiedział dyrektor Hypercube Pieter Nieuwenhuis.

Poniżej prezentujemy rozpisany plan przygotowany przez partnera UEFA.

  • Sezon 2019/20 miałby zostać wznowiony w październiku i zakończyć się 1 grudnia
  • Sezon 2020/21 miałby zacząć się pod koniec grudnia i potrwać do listopada 2021
  • Mistrzostwa Europy miałyby się rozpocząć w czerwcu i zakończyć w lipcu 2021
  • Sezon 2021/22 wystartowałby w grudniu i zakończył w listopadzie 2022
  • Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczęłyby się w listopadzie 2022 i potrwały do grudnia
  • Sezon 2022/23 trwałby od stycznia do lipca 2023Sezon 2023/24 miałby się rozpocząć w sierpniu 2023 i wówczas plan rozgrywek UEFA wyglądałby tak, jak przed pandemią

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Nieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszy
 2. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
 3. Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jaw
 4. Słynny piłkarz zawieszony przez Bundesligę. Krzysztof Piątek może mieć ogromne problemy
 5. Cała prawda o uwielbianym gwiazdorze wyszła na jaw. Fani są wściekli, teraz trafi do więzienia
 6. Popularny bank podnosi ceny. Więcej zapłacicie w bankomatach i przy przelewach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News