Piłka nożna
Facebook FC Nuernberg
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Marca 2020

Kibice z Niemiec nie okazali litości piłkarzom. Awantura na stadionie, grozili zawodnikom śmiercią 

Piłka nożna wzbudza wielkie emocje. Kibice żyją od jednego meczu ukochanej drużyny do następnego. Wielu podporządkowuje swoje życie pod rytm rozgrywanych spotkań. Niestety są też tacy, dla których czysta kibicowska miłość przeradza się w niezdrowy fanatyzm.

Piłka nożna to najpopularniejszy sport świata. W piłkę grają wszyscy. Dorośli, dzieci, seniorzy. Mężczyźni i kobiety. Nie ma drugiej dyscypliny, która cieszy się takim zainteresowaniem i oddaniem kibiców. Niestety futbol nie jest wolny też od kibiców, których sposób na troskę o ukochany zespół jest daleki od normalnego. Można mnożyć przypadki skandalicznych zachowań na arenach całego świata, a walka ze stadionowym bandytyzmem nie ma końca. Kolejny niechlubny rozdział w historii kibicowskich wybryków napisali właśnie niemieccy fani jednej z drużyn.

Dziękujemy za walkę. Do szczęścia w Oslo zabrakło naprawdę niewieleDziękujemy za walkę. Do szczęścia w Oslo zabrakło naprawdę niewieleCzytaj dalej

Piłka nożna nie jest w stanie wygrać z wybrykami kiboli

Niemcy w ostatnim czasie żyły głośną sprawą, jaką było skandaliczne zachowanie kibiców Bayernu Monachium w meczu z Hoffenheim. W sektorze zajmowanym przez sympatyków drużyny aktualnego mistrza Niemiec pojawiły się transparenty obrażające właściciela Hoffenheim. Zarówno piłkarze, jak i włodarze klubu z Monachium potępili zachowanie swoich fanów i jeszcze podczas meczu starali się przekonać ich do zaprzestania haniebnych zachowań. O szczebel niżej, a więc w rozgrywkach 2. Bundesligi jest, jak się okazuje jeszcze gorzej. Kibice grającej na zapleczu Bundesligi Norymbergi poszli o kilka kroków dalej w wyrażeniu swojego niezadowolenia wobec polityki klubu. Te kilka przysłowiowych kroków doprowadziło ich do przekroczenia granicy zdrowego rozsądku.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczySmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczyCzytaj dalej

Kibole FC Nuernberg grozili piłkarzom śmiercią

W ostatni piątek FC Nuernberg podejmowała na własnym boisku Hannover 96. Przed spotkaniem w okolicach stadionu i ośrodka treningowego, miejscowi kibice rozmieścili kilkadziesiąt naklejek. Na naklejkach tych widniało pytanie do władz klubu: "Kiedy pozbędziecie się anty piłkarzy, którzy sprzedadzą swój klub, jeśli tylko dostaną za to pieniądze?" Pytanie to jeszcze nic. W dalszej części tekstu zapisanego na naklejkach “kibice” zagrozili, że jeśli klub nie pozbędzie się rzeczonych piłkarzy, może dojść do “drugiego przypadku Escobara”. Chodzi tutaj o Andresa Escobara. Kolumbijczyk zginął tragicznie zastrzelony po tym, gdy reprezentacja jego kraju odpadała z mistrzostw świata 1994 po meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Zawodnik zdobył w tym meczu gola samobójczego.

Groźby kiboli Norymbergi dotyczą prawdopodobnie dwóch piłkarzy, Hanno Behrensa i Lukasa Muehla. Obaj nie cieszą się sympatią fanów. Nikt jednak nie mógł przypuszczać, że kibice, a właściwie tylko ich bandycka część posuną się do gróźb śmierci. Władze klubu już zgłosiły sprawę na Policję i zdecydowanie potępiły, ich zdaniem “obrzydliwą” akcje kibiców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News