Piłka nożna niższe ligi
screen - youtube.com/Kartofliska
Autor Łukasz Kowalski - 7 Maja 2020

Z ostatniej chwili. Niższe ligi w Polsce zakończono. Podjęto kluczowe decyzje w sprawie awansów i spadków

Piłka nożna w Polsce powoli wraca do życia. W Ekstraklasie piłkarze wybiegną na boiska już pod koniec maja. Wyjaśniła się przyszłość najniższych klas rozgrywkowych w Polsce. PZPN poinformował, że sezony w tych ligach zostały zakończono. Podjęto też decyzję o awansach i spadkach.

Piłka nożna w Polsce i na świecie została wstrzymana przez epidemię koronawirusa. Pod koniec kwietnia zaprezentował plan powrotu zawodników na boiska. Od 4 maja zawodnicy mogą trenować w grupach sześcioosobowych. Władze zrobiły wyjątek dla klubów ekstraklasy i w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce drużyny mogą trenować w grupach 14 osób.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Kiedy zobaczyliśmy dom Kamila Stocha, odebrało nam mowę. Prawdziwy pałac, tyle pokoi, że można się zgubić (FOTO)Kiedy zobaczyliśmy dom Kamila Stocha, odebrało nam mowę. Prawdziwy pałac, tyle pokoi, że można się zgubić (FOTO)Czytaj dalej

Piłka nożna w Polsce wraca

Od poniedziałku trwała wielka akcja testowania zawodników i sztabów szkoleniowych klubów z Ekstraklasy. W czwartek Ekstraklasa wydała decyzję, na mocy której wszystkie kluby mogą wznowić treningi. Początkowo zajęcia prowadzić mogło tylko sześć zespołów, ale po wykonaniu dodatkowych badan w pozostałych drużynach władze ligi zezwoliły wszystkim na powrót do treningów.

Zgodnie z planem rządu i Ekstraklasy kluby mają wrócić do grania pod koniec maja. Na 27 maja zaplanowano mecze ćwierćfinału Pucharu Polski. Dwa dni później mają zostać wznowione rozgrywki Ekstraklasy. W momencie przerwania sezonu na czele tabeli była Legia Warszawa, która o 8 punktów wyprzedzała drugi Piast Gliwice. W strefie spadkowej znajdowały się Łódzki Klub Sportowy, Arka Gdynia i Korona Kielce.

PZPN zakończył sezony w niższych ligach

Niewiadomą były rozgrywki z najniższych poziomów. I liga ma wrócić do grania na początku czerwca. Podobnie rozgrywki II ligi, ale kluby z najniższych klas rozgrywkowych nie były pewne czy uda się obecny sezon dokończyć. PZPN wydał jednak dzisiaj decyzję, że sezon w IV lidze i niższych zostały zakończone. "Rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane" - czytamy w wydanym komunikacie.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonySmutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonyCzytaj dalej

W specjalnie opublikowanym komunikacie PZPN poinformował też o kwestii spadków i awansów w tych ligach. "Informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych" - informuje PZPN.

W przyszłym tygodniu ma wyjaśnić się przyszłość III ligi, ekstraligi kobiet i pozostałych rozgrywek PZPN. 12 maja odbędzie się specjalne posiedzenie, podczas którego ma zostać podjęta decyzja o zakończeniu lub kontynuowaniu tych rozgrywek. Jak informuje sport.pl, także w tych rozgrywkach sezony zostaną zakończone, a podczas posiedzenia ma się wyjaśnić kwestia spadków i awansów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News