piłka nożna
twitter.com/ Goal
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Lutego 2020

Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)

Piłka nożna to nie tylko zdobywanie bramek i świętowanie zwycięstw. W trakcie meczów, piłkarze dość często okazują postawę fair play względem przeciwników i rywali. W trakcie meczu piątej ligi tureckiej doszło do nieprawdopodobnych scen. Piłkarz Kestelsporu, Mehmet Kucukdurmus, odmówił strzelenia bramki. Wszystko przez to, że zauważył kontuzję piłkarza Yatagansporu wstrzymał akcję i wybił piłkę poza boisko. Taka postawa zasługuje na wielkie brawa.

Piłka nożna pokazuje, że zdobywanie bramek nie jest jedyną cechą, która pokazuje prawdziwy charakter napastnika. Piłkarz Kestelsporu, Mehmet Kucukdurmus pokazał prawdziwy charakter w trakcie meczu swojego zespołu z drużyną Yatagasporu. Drużyna z czołówki piątej ligi tureckiej wygrała z rywalami 5:1, ale miała szansę zwyciężyć o jeszcze jedną bramkę więcej. Turecki napastnik odmówił jednak strzelenia bramki, widząc, jak bolesnego urazu doznał obrońca drużyny rywali. Taka postawa zasługuje wyłącznie na oklaski.

Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)Czytaj dalej

Piłka nożna. Piękna postawa Mehmeta Kucukdurmusa

Piłkarz, który reprezentuje barwy potentata piątej ligi tureckiej, pokazał się z pięknej strony w trakcie meczu ligowego. W trakcie 10. minuty spotkania, zawodnik szedł do bramki drużyny swoich rywali i wszystko wskazywało na to, że zdobędzie gola. Kiedy jednak zauważył, że goniący go obrońca zaczął słaniać się z bólu, zaprzestał akcji i wybił piłkę na aut. Jak sam tłumaczył, miał kiedyś bardzo podobną kontuzję i w chwili, kiedy przeprowadzał akcję, przypomniał sobie o niej.

- Przeżyłem kiedyś podobny rodzaj kontuzji. Nie byłem w stanie grać przez 6-7 miesięcy. Kiedy zobaczyłem, że obrońca rywali zaczyna utykać, przypomniałem sobie tamten dzień i mój uraz - mówi Kucukdurmus cytowany przez Goal.com.

"Nie pozwoliło by mi na to sumienie"

Taka postawa fair play jest dość dużą rzadkością wśród piłkarzy, jednak sam Kucukdurmus bardzo skromnie mówi o swoim osiągnięciu. Sportowiec przyznaje, że nie liczy na żadne wyróżnienie, ani nagrodę Fair Play, a po prostu chciał zachować się uczciwie i z szacunkiem względem rywala, który doznał urazu.

- Mógłbym strzelić gola, ale nie pozwoliło mi na to sumienie. Po prostu. Nie oczekuję, że wygram nagrodę fair play czy coś takiego. Zdobywanie ludzkiego serca jest dla mnie o wiele ważniejsze - mówi napastnik z Turcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone
  2. Piątek już jest gwiazdą Herthy. "Z nikim wcześniej nie wiązano tak wielkich nadziei"
  3. Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wyniki
  4. Coraz mniejsze zainteresowanie Pucharem Świata. W Willingen będzie wielu nieobecnych
  5. Najbardziej nieprawdopodobny transfer stanie się faktem? Legendarny klub pyta o Messiego
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News