Piłka nożna przepisy zmiany
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 8 Maja 2020

Zatwierdzono rewolucyjne zmiany w przepisach piłki nożnej. Jeden nowy zapis podzielił kibiców

Piłka nożna dość nieoczekiwanie doczekała się w tym roku zmian w przepisach rozgrywania spotkań. Co ciekawe, dla wielu mogą one być uznawane za rewolucyjne, bowiem do tej pory nie mieliśmy do czynienia z tego typu pomysłami. Szczególne okoliczności sprawiły jednak, że plany musiały zostać szybko wprowadzone w życie.

Piłka nożna niebawem przejdzie ogromne zmiany w związku z powrotem sportów drużynowych. Przerwa w rozgrywkach ligowych trwała blisko dwa miesiące, co jest zdecydowanie zbyt długim czasem, byśmy mogli wrócić do normalności bez żadnych problemów. Sprawę z tego zdaje sobie choćby organizacja IFAB, która zatwierdza międzynarodowe przepisy gry w piłkę nożną.

Dziś dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu zmiany, która do tej pory pozostawała jedynie mrzonką, jednak ostatecznie międzynarodowi działacze zdecydowali się na to, by weszła ona oficjalnie w życie. Co ważne, każda z federacji dostała wolną rękę jeśli chodzi o możliwość wprowadzenia nowych przepisów w swoich zasadach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Nie żyje piłkarski reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą swojego klubuNie żyje piłkarski reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą swojego klubuCzytaj dalej

Piłka nożna ulegnie zmianom

Piłkarze dopiero kilka dni temu poznali informacje o tym, że w większości przypadków ich ligi zostaną wznowione w drugiej połowie maja. Oznacza to, ze wiele z drużyn zwyczajnie nie ma możliwości, by popracować nad powrotem do odpowiedniej kondycji wraz ze swoimi piłkarzami. Władze światowego futbolu zwróciły uwagę na ten bardzo poważny problem.

Od teraz w trakcie meczu piłkarskiego przeprowadzać będzie można aż pięć zmian. Nie będą to jednak prawdopodobnie zmiany powrotne, a do tego będzie można przeprowadzić je wyłącznie w określonym czasie. Mimo wszystko jest to rewolucyjna zmiana, bo wszystkie europejskie i światowe ligi mogły korzystać jedynie z trzech zmian w trakcie meczu na każdą drużynę.

Sport na żywo wraca do telewizji. Polsat przygotował dla kibiców prawdziwą gratkę Sport na żywo wraca do telewizji. Polsat przygotował dla kibiców prawdziwą gratkę Czytaj dalej

Piłka nożna musi przystosować się do nowych warunków

Niestety, piłka nożna na całym świecie musi przygotować się do tego, że przyjdzie jej zmierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością. Pierwszą reakcją na obecną sytuację jest zwiększenie liczby zmian. Niewykluczone jednak, że nie jest to koniec zmian w światowym futbolu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News