piłka nożna
youtube.com/Janusz Jaskółka
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Marca 2020

Ekstraklasa zostanie całkowicie odwołana? Oficjalny komentarz minister sportu

Piłka nożna w Polsce może mieć duże problemy. Po tym, jak premier Mateusz Morawiecki podał do informacji publicznej wieść o tym, że wprowadza się procedury zakazu imprez masowych, Ekstraklasa i PZPN wydały odpowiednie stanowiska, względem których mecze będą się odbywać bez udziału publiczności. Według wskazań minister sportu, działania powinny być jeszcze mocniejsze, a w grę wchodzi przerwa w rozgrywaniu zawodów piłki nożnej.

Piłka nożna w Polsce przechodzi właśnie poważną reorganizację. Mecze kadry i ligowe mają odbyć się bez udziału publiczności, a przynajmniej tak wynika z oficjalnych stanowisk PZPN i Ekstraklasy. Okazuje się, że decyzje mogą zostać poddane korekcie. Wszystko przez żądania minister sportu, która chce wprowadzić zakaz rozgrywania sportów na terenie Polski.

EURO dopiero w 2021 roku? Szef włoskiego związku piłkarskiego przerwał milczenieEURO dopiero w 2021 roku? Szef włoskiego związku piłkarskiego przerwał milczenieCzytaj dalej

Piłka nożna. Ekstraklasa i PZPN wydały oficjalne dokumenty w sprawie koronawirusa

Trzeba przyznać, że reakcja na przypadki zachorowań na koronawirusa była w Polsce bardzo błyskawiczna. Mimo nikłej liczby chorych w Polsce, rząd podjął decyzję w sprawie zawieszenia wszelkich imprez masowych do odwołania. Swoje stanowiska na ten temat ogłosił zarząd Ekstraklasy i PZPN, który potwierdził, że spotkania ligi, jak też reprezentacji będą się odbywać bez udziału publiczności.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - mówi Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.


- Mecze Polski z Finlandią we Wrocławiu i Polska Ukraina w Chorzowie odbędą się bez udziału publiczności i będą transmitowane w telewizji (TVP1) - napisał na Twitterze sekretarz PZPN, Maciej Sawicki.

22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)Czytaj dalej

Minister zdrowia chce odwołania zawodów

Przeciwko rozgrywaniu meczów jest za to minister Danuta Dmowska-Andrzejuk, która spotkała się z przedstawicielami lokalnych związków piłkarskich i zarekomendowała o całkowitym przerwaniu rozgrywek na terenie naszego kraju.

- Zdrowie zawodników jest najważniejsze – poinformowała po spotkaniu z prezesami związków minister sportu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
  2. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  3. Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze Świata
  4. Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzów
  5. Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walki
  6. Myśleli, że unikną zarażenia spożywając popularny produkt. Nie żyją, 27 ofiar śmiertelnych za granicą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News