piłka nożna
unsplash.com
Autor Mateusz Wysokiński - 12 Lutego 2020

Tego jeszcze nie było! Sędzia dostał zakaz stadionowy za haniebne zachowanie

Piłka nożna jeszcze tego nie widziała. W trakcie jednego ze spotkań w niższych ligach włoskich doszło do zdarzenia, które już na zawsze zapisze wstydliwą kartę footballu. To co zrobił arbiter, który sędziował starcie między Borgo Mogliano a Montottone wprost nie mieści się w głowie. Włoska federacja piłkarska wymierzyła najwyższą karę w historii.

Piłka nożna we Włoszech jest traktowana jak religia i nawet mecze lig regionalnych budzą wielkie emocje wśród kibiców na Półwyspie Apenińskim. Drużyna Borgo Mogliano, która w ostatniej kolejce ligowej ścierała się z Montottone znalazła się na ustach całego kraju. Powodem takiego zainteresowania kibiców było zachowanie sędziego, który w dość niespodziewany i brutalny sposób pokazał swoją agresję względem jednego z piłkarzy. To, co zrobił arbiter, zaowocowało dostaniem najbardziej dotkliwej kary w historii włoskiej piłki.

Opublikowano nagranie z katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta. Sceny mrożą krew w żyłach (WIDEO)Opublikowano nagranie z katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta. Sceny mrożą krew w żyłach (WIDEO)Czytaj dalej

Piłka nożna. Sędzia nie wytrzymał z nerwami

Mecz między Borgo Mogliano a Montottone był wyjątkowo emocjonujący. Drużyna gospodarzy przed dłuższy czas grała w osłabieniu po tym, jak jej gracz - Matteo Cicciolegi dostał czerwoną kartkę. Mimo zwycięstwa, Cicciolegi podszedł po meczu do arbitra prowadzącego spotkanie - Antonio Martinello w celu wyjaśnienia mu okoliczności dostania czerwonej kartki. Arbiter nie chciał jednak wchodzić w dyskusję i na wszelkie próby pretensji zareagował w sposób, którego nikt nie mógł się spodziewać.

Włoch uderzył ukaranego przez siebie piłkarza głową, co miało opłakane skutki. Piłkarz upadł i wszyscy podejrzewali wstrząśnienie mózgu. Zawodnik został przetransportowany do szpitala, jednak włoscy medycy nie znaleźli trwałych ran powstałych po uderzeniu. Policja przyjechała na miejsce zdarzenia i spisała raport, a Martinello został ukarany w bardzo poważny sposób.

Polscy skoczkowie przed ekstremalnym wyzwaniem. Adam Małysz ostrzegaPolscy skoczkowie przed ekstremalnym wyzwaniem. Adam Małysz ostrzegaCzytaj dalej

Najwyższa kara w historii włoskiej piłki

Sędzia otrzymał karę, jakiej jeszcze nikt w historii włoskiego footballu. Arbiter został zawieszony na czas roku w sędziowaniu spotkań jakichkolwiek rozgrywek we Włoszech, a jego zakaz obejmuje także brak możliwości uczestnictwa w roli kibica w spotkaniach piłkarskiej reprezentacji Włoch.

Zdaniem szefa policji, który stoi za ukaraniem sędziego, decyzja federacji piłkarskiej jest jak najbardziej słuszna i powinna służyć jako przykład dla innych arbitrów, którzy próbowaliby podobnych aktów agresji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer w Ekstraklasie. Reprezentant Polski jest blisko odejścia do nowego klubu
  2. Koniec sezonu dla legendy reprezentacji Polski. Zerwał więzadła krzyżowe, fatalna wiadomość
  3. Arkadiusz Milik ukarany przez władze. Śmieszna decyzja włodarzy ligi wzbudziła wielkie kontrowersje
  4. Wielokrotny reprezentant Polski ostro komentuje piłkarza Legii. "Nie jest kandydatem na gwiazdę"
  5. Legia Warszawa poniesie karę za obrzydliwe zachowanie kibiców. Wymowne słowa rzecznika PZPN
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News