piłka nożna
instagram.com/michalpazdan
Autor Mateusz Wysokiński - 13 Marca 2020

Mimo epidemii koronawirusa polscy piłkarze nadal grają. Te ligi nie zawiesiły rozgrywek

Piłka nożna w Europie zamarła po wprowadzeniu zawieszenia lig na całym kontynencie. Nie wszyscy jednak zakończyli rozgrywki. Część polskich piłkarzy występuje w ligach, które - jak na razie - bronią się przed koronawirusem. Miejmy nadzieję, że już niebawem wszyscy piłkarze reprezentacji Polski wyjdą na boisko i będą mogli bezpiecznie rozgrywać mecze.

Piłka nożna w Europie doznała dzisiaj poważnego ciosu. Wszystkie ważne ligi zostały zawieszone, a z zagranicznych klubów dochodzą do nas niepokojące informacje mówiące o zarażonych piłkarzach i trenerach. Okazuje się, że mimo ryzyka nie wszyscy piłkarze zeszli z boiska. Dużo piłkarzy, w tym reprezentantów Polski, występuje w klubach, których ligi nie podjęły decyzji o zawieszeniu rozgrywek.

Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszPolscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszCzytaj dalej

Piłka nożna. Polacy nadal grają na boisku

Duża ilość reprezentantów Polski nadal gra w klubach w Rosji i Turcji. Tamtejsze federacje piłkarskie nie podjęły decyzji o zawieszeniu rozgrywek, mimo wielkiego ryzyka pojawienia się choroby. W lidze naszych wschodnich sąsiadów występuje, chociażby były piłkarz Legii Warszawa - Sebastian Szymański, który w dzisiejszym spotkaniu Dynama Moskwa przeciwko Ahmatowi Groznemu grał do 84. minuty.

W lidze rosyjskiej występuje jednak o wiele więcej piłkarzy z polskim paszportem. Barwy Lokomitiwu Moskwa przywdziewane są przez Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa, którzy jeszcze w ten weekend zmierzą się z FK Rostów. Z kolei w barwach Uralu Jekanterynburg występują Michał Kucharczyk, Rafał Augustyniak i Maciej Wilusz, którzy w tej kolejce zagrają przeciwko Zenitowi Sankt Petersburg.

Piłkarz LaLiga oszalał. Przeniósł się z Hiszpanii do klubu z Wuhan - kolebki epidemiiPiłkarz LaLiga oszalał. Przeniósł się z Hiszpanii do klubu z Wuhan - kolebki epidemiiCzytaj dalej

Polacy grają także w Turcji

Tureckie władze jeszcze nie wprowadzają restrykcji i podają, że w kraju doszło do zaledwie jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Z racji tego, turecka Superlig nie zamierza przerywać rozgrywek, a piłkarze z Polski nadal będą występować na boiskach w kraju znad Bosforu.

Najwięcej naszych piłkarzy występuje w Ankaragucu, które dzisiaj mierzyło się z Rizesporem i zwyciężyło 2:1. Pozostałymi reprezentantami naszego kraju w Turcji są Paweł Olkowski i Bartłomiej Pawłowski z Gaziantepu, Adam Stachowiak i Radosław Murawski z Denizlisporu. W Goztepe występuje natomiast Kamil Wilczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News