piłka nożna
youtube.com/ andruha2077
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Lutego 2020

Nagły atak zimy nie przeszkodził piłkarzom. Bramkarz wcielił się w Adama Małysza (FOTO)

Piłka nożna w swojej historii widziała wiele, aczkolwiek mało kiedy bramkarz drużyny zmuszony był do zakładania kombinezonu narciarskiego. Do tak dramatycznej sytuacji doszło w trakcie jednego z meczów mało popularnej, europejskiej ligi. Kibice nie mogli w to uwierzyć, a zdjęcie golkipera w stroju podobnym do tego, który nosił Adam Małysz, obiegło cały internet.

Piłka nożna i skoki narciarskie to dwie, zupełnie inne dyscypliny sportu. Tego zdania nie podziela bramkarz Srdjan Rajkovic, który w trakcie jednego z meczów swojej drużyny był zmuszony do założenia kombinezonu narciarskiego. Golkiper, który w trakcie swojego występu przywdziewał kombinezon narciarski, nie zawiódł, a zdjęcie prezentujące go w trakcie interwencji swojej drużyny stało się prawdziwym przebojem internetu.

Żałoba w rodzinie Kamila Glika. Niesamowicie przykre doniesienia od rodziny reprezentanta PolskiŻałoba w rodzinie Kamila Glika. Niesamowicie przykre doniesienia od rodziny reprezentanta PolskiCzytaj dalej

Piłka nożna. Bramkarz był zmuszony do założenia kombinezonu narciarskiego

Do opisywanej, nietypowej sytuacji doszło w trakcie kolejki drugiej ligi islandzkiej w sezonie 2005/2006. Drużyna Fjarðabyggð miała zmierzyć się ÍR Reykjavík. Niestety, tuż przed spotkaniem na obiekcie gospodarzy wybuchła prawdziwa burza śnieżna, która mało co nie skłoniła sędziego do anulowania spotkania. O mecz upomnieli się piłkarze ze stolicy Islandii, którzy przejechali dość duży kawałek do swoich rywali, a z racji tego, że nie byli zawodowcami, to musieli wracać w poniedziałek do pracy.

Takie argumenty trafiły do sędziego, który nakazał rozegranie meczu. Bramkarz gospodarzy i sztab trenerski drużyny Fjarðabyggð wpadli jednak na oryginalny pomysł jak poradzić sobie z atakiem zimy. Srdjan Rajkovic założył tuż przed spotkaniem kilka elementów stroju narciarskiego i w tak nietypowym stroju wystąpił w trakcie meczu.

Organizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibiceOrganizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibiceCzytaj dalej

Taktyka "na skoczka narciarskiego" podziałała

Co ciekawe, pomysł Rajkovica, aby grać w kombinezonie narciarskim pomógł mu w dobrej grze w trakcie spotkania. Golkiper spisywał się bardzo dobrze w bramce gospodarzy i doprowadził klub do zwycięstwa z ekipą ze stolicy kraju. Sam golkiper podkreślał, że w trakcie meczu świetnie spisywały się gogle narciarskie, króre stanowczo odganiały śnieg i sprawiły, że puścił tylko jedną bramkę.

piłka nożna

fot. Fótbolti.

Zobacz także:

  1. Nowe godziny skoków narciarskich w Bad Mitterndorf. Pogoda płata figle organizatorom
  2. Media zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonim
  3. Pele ma problemy zdrowotne. Król futbolu ujawnia prawdę
  4. Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 lat
  5. Oficjalnie: Vital Heynen zawieszony przed władze. Drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niego
  6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News