piłka nożna
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Kwietnia 2020

Z ostatniej chwili. Ogłoszono termin wznowienia piłkarskich rozgrywek w jednej z topowych lig. Znamy terminarz

Piłka nożna w Europie została zawieszona z powodu koronawirusa, a wszyscy kibice zastanawiają się, kiedy właściwie dyscyplina wróci na stadiony. Władze jednej z czołowych lig europejskich podjęły decyzję, kiedy piłkarze wrócą na boisko. Kibice będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Piłka nożna w Europie przeżywa obecnie kryzys z powodu epidemii koronawirusa z Wuhan. Wszystkie czołowe ligi europejskie zostały wstrzymane, a federacja belgijska definitywnie zakończyła całe rozgrywki. Okazuje się jednak, że futbol będzie powoli wracał. Nie tak dawno działacze Bundesligi mówili o tym, że rozgrywki w Niemczech mogą wrócić już w maju, a teraz przedstawiciele innej ligi deklarują, że piłka nożna wróci. Na dowód podali dokładny terminarz spotkań.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusem
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
Nieznane fakty na temat Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Jego kariera mogła wyglądać zupełnie inaczejNieznane fakty na temat Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Jego kariera mogła wyglądać zupełnie inaczejCzytaj dalej

Piłka nożna wraca. Władze ligi podały terminarz

Miejscem, gdzie piłka nożna wróci na dobre, jest Francja. Władze tamtejszej federacji w porozumieniu z zarządem Ligue 1 ogłosili, że pójdą śladem Bundesligi i zamierzają wznowić rozgrywki. O ile jednak Niemcy mówią o tym, że dyscyplina na stadiony wróci już nawet w maju, o tyle Francuzi są bardziej zachowawczy i w ich terminarzu, pierwsza kolejka ligowa po wznowieniu rozgrywek odbędzie się miesiąc później.

Według opublikowanego terminarza piłka nożna we Francji ma powrócić już 17 czerwca, a cały sezon potrwa aż do 25 lipca. Jakby tego było mało, wyznaczono już terminy finału Pucharu Francji i finału pucharu ligi francuskiej. Mecz o puchar krajowy między PSG a Lyonem odbędzie się 27 czerwca, z kolei ligowy, w którym PSG podejmie Saint-Etienne 11 lipca.

Gwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusemGwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusemCzytaj dalej

Mecze bez kibiców. Przynajmniej na razie

W opublikowanym przez "L'Equipe" terminarzu Ligue 1 można znaleźć notkę mówiącą o tym, że pierwsze kolejki ligowe odbędą się bez udziału kibiców. Zarządcy francuskiej ligi nie mogą jednak wykluczyć, że mecze bez udziału publiczności będą odbywać się do końca sezonu, więc istnieje prawdopodobieństwo, że już w lipcu kibice będą mogli oglądać mecze swoich ukochanych drużyn na stadionach.

Jak na razie liderem Ligue 1 pozostaje PSG. Drugie miejsce zajmuje Marsylia, a miejsca premiowane udziałem w europejskich pucharach zajmują także Rennes i Lille. AS Monaco Kamila Glika jest dopiero 9.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
  2. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  3. Nieznane fakty na temat Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Jego kariera mogła wyglądać zupełnie inaczej
  4. Słynna postać sportu zmarła na COVID-19. Kibice pamiętają go z walki Artura Szpilki
  5. Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)
  6. Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News