piłka nożna
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Kwietnia 2020

Fatalne wieści dla kibiców. "W tym roku nie będzie już żadnych meczów"

Piłka nożna boleśnie odczuwa skutki wybuchu pandemii koronawirusa. Wszystkie niemal rozgrywki piłkarskie na świecie zostały zawieszone, a ligi i kluby z powodu przerwy w grze popadają w ogromne kłopoty finansowe. Zdaniem epidemiologów sytuacja prędko się nie zmieni i przez długi czas zawodnicy nie wrócą do gry.

Piłka nożna to najbardziej popularny sport świata. Kibice tęsknią za rozgrywanymi regularnie meczami. Wszystko wskazuje na to, że będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż zdaniem ekspertów od chorób zakaźnych, piłkarze nieprędko wrócą na boiska.

Piotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataPiotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat na temat pożaru w Czarnobylu. Dotyczy on naszego kraju


Piłka nożna wstrzymała rozgrywki. Zawodnicy są narażeni na niebezpieczeństwo

Norwescy epidemiolodzy przeprowadzili analizy i uznali, że w tym roku nie uda się na terenie kraju rozegrać żadnego meczu piłki nożnej. Zagrożenie epidemiczne wciąż jest zbyt wysokie, a niezbędne środki ostrożności są wręcz niemożliwe do wprowadzenia w trakcie obecności piłkarzy na boisku.

- To jest sport bardzo kontaktowy, w którym występuje wyjątkowo duże ryzyko zarażenia kropelkowego, a ten wirus właśnie tak się przenosi. Zawodnicy bez przerwy krzyczą, plują i oczyszczają nosy. Przy zmęczeniu rozrzut jest większy, więc nawet bez publiczności na trybunach nie będzie w najbliższych miesiącach możliwości rozgrywania meczów - powiedziała profesor chorób zakaźnych Bjoerg Marit Andersen.

Andersen ma doświadczenie w kwestii walki z epidemią. Na początku wieku kierowała w Norwegii walką z epidemią SARS. Choć norwescy uczeni skupili się w swoich badaniach na analizie sytuacji w ich kraju, można uzyskane przez nich wnioski na niemal cały świat.

Poznaliśmy ostatniego w karierze rywala Marcina Najmana. Gwiazdor przyjął wyzwanie na Fame MMAPoznaliśmy ostatniego w karierze rywala Marcina Najmana. Gwiazdor przyjął wyzwanie na Fame MMACzytaj dalej


Zdaniem epidemiologów piłkarze nie wrócą już na boisko w tym roku

- Można założyć, że stadion czy boisko zostaną zdezynfekowane, lecz piłkarze, aby na nim grać, muszą być zdrowi, więc należy ich zbadać przed meczem testami, których wynik nadejdzie już po godzinie, a takich jeszcze nie mamy. Dochodzi częsta dezynfekcja piłki, a gracze powinni biegać w maseczkach i rękawiczkach. Ich stroje powinny być dezynfekowane tuż przed meczem i najlepiej, aby były jednorazowe, tzn. do zniszczenia tuż po meczu. Na wprowadzenie takich środków potrzeba programu, wielu decyzji, finansów i przede wszystkim czasu, a wtedy już liga powinna kończyć rozgrywki, a nie zaczynać... - dodaje profesor Andersen.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniami naukowców. Piłka nożna jest jednym z najbardziej kontaktowych sportów. Trudno w okolicznościach 90-minutowej, intensywnej gry i walki zachować niezbędne środki ostrożności. Pozostaje nam liczyć, że sytuacja unormuje się szybciej, niż jest to prognozowane i będziemy mogli jak najszybciej cieszyć się kolejnymi meczami.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska zupełnie straciła cierpliwość. "Wszyscy mamy prawo czuć duży zawód i rozżalenie"
  2. Wchodzą, gdy lokatorzy są w środku, kradną dosłownie wszystko. Ludzie boją się włamywaczy
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apeluje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News