Piłka nożna
YouTube FIFATV
Autor Piotr Mika - 16 Września 2020

Ogromne straty piłki nożnej przez koronawirusa. FIFA podała konkretne kwoty, niewiarygodne sumy

Piłka nożna podobnie jak większość dyscyplin sportowych poniosła ogromne straty finansowe. Teraz FIFA zdecydowała się ujawnić konkretne liczby i okazuje się, że światowy futbol stracił niewyobrażalną kwotą, sięgającą aż jednej trzeciej całej swojej wartości.

Piłka nożna z powodu pandemii koronawirusa straciła ogromne pieniądze. FIFA powołała specjalny Komitet, który ma walczyć ze skutkami pandemii. Eksperci zatrudnieni przez światową centralę piłkarską oszacowali globalną wartość rynku piłkarskiego oraz straty, jakie poniosła z powodu COVID-19 i zamrożenia futbolu na kilka miesięcy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje legendarny polski olimpijczyk. Był autorem spektakularnego rekordu
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Rewolucja w Legii Warszawa? Vuković straci pracę? Jest nazwisko potencjalnego następcyRewolucja w Legii Warszawa? Vuković straci pracę? Jest nazwisko potencjalnego następcyCzytaj dalej

Piłka nożna długo będzie odczuwać skutki pandemii

FIFA w ostatnich dniach przedstawiła dane na temat finansów w futbolu. Specjalny komitet oszacował, że wartość rynku piłkarskiego na całym świecie wynosi 40-45 mld euro, zaś kolejne wyliczenia wykazały, że straty z powodu pandemii do końca 2020 roku wyniosą aż 14 mld euro! To około jedna trzecia całej wartości.

- Piłka nożna bardzo mocno ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa. Rozmaite kłopoty pojawiły się na różnych poziomach, a wiele klubów boryka się z poważnymi trudnościami - wyjaśnił Olli Rehn stojący na czele wspomnianego wcześniej komitetu.

Była dziewczyna Wojciecha Szczęsnego ma nowego partnera. Bramkarz Juve ma czego żałować? (FOTO)Była dziewczyna Wojciecha Szczęsnego ma nowego partnera. Bramkarz Juve ma czego żałować? (FOTO)Czytaj dalej

Największy cios otrzymały Azja i Afryka

Fiński ekspert wskazuje na to, że pandemia może zaprzepaścić wysiłki poczynione w kierunku rozwoju piłki nożnej w Azji oraz Afryce. - Pojawiło się niebezpieczeństwo, że dobra praca, nakłady, wszelkie wysiłki, jakie poniesiono w celu rozwoju futbolu w Azji i Afryce, mogą zostać zrujnowane. Musimy zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić - stwierdził Rehn.

FIFA stara się walczyć ze skutkami pandemii, a na ten cel zostało przeznaczone już 1,5 mld euro, a o pomoc do piłkarskiej centrali zgłosiło sie już 150 z 211 federacji członkowskich.

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Piłkarz Legii spowodował wypadek samochodowy. Najgorsze nastąpiło dopiero po kolizji
  4. Oficjalnie: reprezentant Polski zmienił klub. Zagra w Anglii u boku prawdziwej legendy
  5. Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki. Mówi o końcu kariery
  6. ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News