Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 17 Marca 2020

Euro 2020 przełożone. Co dalej z europejskimi rozgrywkami?

Piłka nożna kolejną ofiarą koronawirusa w Europie - tak można powiedzieć po zdalnym zebraniu władz UEFA. Włodarze europejskiej federacji podjęli decyzję o przełożeniu Euro 2020 na kolejny rok. Problemy pojawią się również w Polsce. PZPN przedstawił szczegóły ustaleń ws. krajowych rozgrywek.

W związku z brzemienną w skutki konferencją UEFA, PZPN informuje o tym, co czeka nas w kolejnych tygodniach zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym podwórku. Polski związek wydał oficjalne oświadczenie.

Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym rokuJest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym rokuCzytaj dalej

Piłka nożna wróci na stadiony? Jest nadzieja

"UEFA na specjalnej wideokonferencji z udziałem przedstawicieli 55 krajowych związków piłkarskich, będących członkami Europejskiej Unii Piłkarskiej, stowarzyszeniami klubów europejskich i lig europejskich oraz przedstawicieli FIFPro, podjęła kluczowe decyzje dotyczące europejskiego futbolu reprezentacyjnego, a także klubowego w nadchodzących miesiącach" - pisze polski związek.

PZPN przedstawia komplet ustaleń ws. rozgrywek reprezentacji narodowych:

"1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach" - donosi Polski Związek Piłki Nożnej.

Związek informuje również o regulacjach dotyczących klubowej piłki.

"1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych" - wylicza PZPN.

Były bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichByły bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichCzytaj dalej

Zbigniew Boniek nie jest optymistą

Prezes PZPN pozostaje sceptyczny wobec założeń europejskiej federacji. - Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa - mówi w rozmowie z Weszło.com.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News