piłka nożna
instagram.com/johnobimikel
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Marca 2020

Legendarny zawodnik zaapelował o przerwanie rozgrywek w obliczu epidemii. W zamian został wyrzucony z klubu

Piłka nożna przeżywa obecnie poważny kryzys. Wszystko przez zawieszenie czołowych lig w Europie, a jedynymi, które pozostały to białoruska i turecka. Jeden z zawodników Trabzonsporu, który przez lata przywdziewał koszulkę Chelsea, zaapelował do władz ligi, aby te zakończyły rozgrywki ze względu na epidemię koronawirusa. Turcy nie dość, że nie posłuchali doświadczonego piłkarza, to jeszcze stracił on pracę w swoim klubie.

Piłka nożna jest obecnie w stanie zawieszenia przez epidemię koronawirusa. Choroba powodowana przez COVID-19 sieje prawdziwe spustoszenie w Europie, a epidemiolodzy są zdania, że sytuacja może uspokoić się dopiero za dwa miesiące. Z europejskich lig, które jeszcze grają pozostały zaledwie rozgrywki na Białorusi i w Turcji. Mimo że nad Bosforem stwierdzono już kilka przypadków zakażeń, to władze tamtejszej ligi nie zamierzają poprzestawać na grze w piłkę. Na tę sytuację zwrócił uwagę jeden z legendarnych piłkarzy, który grał jeszcze do wczoraj w Trabzonsporze. Po jego apelu do władz ligi, aby przerwać rozgrywki, stracił pracę w klubie i musi szukać nowej drużyny.

Nieoficjalnie: Arkadiusz Milik odchodzi z Napoli. Reprezentant Polski ma dośćNieoficjalnie: Arkadiusz Milik odchodzi z Napoli. Reprezentant Polski ma dośćCzytaj dalej

Piłka nożna. Legendarny pomocnik zaapelował do władz ligi, te pozbawiły go pracy

Piłkarzem, którego spotkał dość niespotykany los jest John Obi Mikel. Legendarny pomocnik Chelsea i wieloletni kapitan reprezentacji Nigerii chciał spędzić piłkarską emeryturę w dobrze płatnej Turcji. Nie mógł jednak przypuszczać, że władze tamtejszej federacji będą rozgrywać spotkania za wszelką cenę. Zawodnik napisał na swoim Instagramie, że rozgrywki tureckiej Superlig powinny być odwołane w trybie natychmiastowym, a piłkarze powinni wrócić do domu i bronić się przed zarażeniem.

- Życie to coś więcej niż piłka nożna. W tej sytuacji nie czuję się komfortowo i nie chcę grać w piłkę nożną. W tym krytycznym momencie każdy powinien być w domu z rodziną i bliskimi. Sezon powinien zostać zawieszony, bo czasy są niespokojne - napisał Nigeryjczyk na Instagramie.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. MayweatherSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. MayweatherCzytaj dalej

Reakcja klubu była natychmiastowa

Mimo że piłkarz reprezentacji Nigerii był bardzo ważnym ogniwem Trabzonu w tym sezonie, to klub natychmiastowo zareagował na słowa byłego pomocnika Chelsea. Obi Mikel ostatni mecz ligowy przesiedział na ławce, a dzisiaj rozwiązano z nim umowę.

Trzeba przyznać, że ruch Trabzonsporu jest co najmniej dziwny. Piłkarz był podstawowym graczem drużyny, która zajmuje obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli i ma wielkie szanse na to, aby zwyciężyć cały sezon tureckiej ekstraklasy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
  2. Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt
  3. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  4. Były najlepszy zawodnik świata usłyszał przerażającą diagnozę. Sytuacja jest bardzo niepokojąca
  5. Właściele Manchesteru City kupują kolejny klub. Na naszych oczach rodzi się kolejna potęga?
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News