Piłka nożna
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Kwietnia 2020

Liga zamknięta na pięć lat. Bezprecedensowa sytuacja, władze nie mają oporów

Piłka nożna przeżywa trudny czas z powodu pandemii koronawirusa. Ligi i drużyny muszą przystosować się do nowej rzeczywistości. Radykalne kroki już teraz postanowiła powziąć jedna z lig amerykańskich. Jej władze zdecydowały o zamknięciu najwyższej klasy rozgrywkowej na pięć lat.

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu na świecie. Nie dziwi więc fakt, że większość lig chce jak najszybciej wznowić rozgrywki i czeka na zmianę sytuacji epidemicznej. Władze jednej z lig już teraz zdecydowały o formie, w jakiej po wznowieniu gry, będą toczyć się zmagania drużyn.

Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia polskiej legendy sportu. Niestety, nie jest dobrzeNowe informacje w sprawie stanu zdrowia polskiej legendy sportu. Niestety, nie jest dobrzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze


Piłka nożna walczy z koronawirusem. Ligi podejmują radykalne środki

Władze największych lig piłkarskich w Europie wciąż zastanawiają się, jakie kroki podjąć ku zakończeniu przerwanych rozgrywek. Zdecydowana większość drużyn opowiada się bowiem za wznowieniem gry, co oczywiście na ten moment nie jest jeszcze możliwe. W czasie, gdy na Starym Kontynencie wciąż się debatuje, zdecydowane działania podjęto w Ameryce. Liga meksykańska zdecydowała o szeregu zmian, które zostaną wprowadzone z powodu kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa.

Zdecydowano, że nie zostanie wyłoniony mistrz przerwanego sezonu 2019/2020, druga liga meksykańska będzie przeznaczona głównie do występów młodych zawodników, a obowiązek ich występowania w klubach ekstraklasy zostanie zniesiony. Zmiany dotyczące limitów wiekowych wejdą w życie od sezonu 2020/2021. Najistotniejsze zmiany dotyczą jednak wsparcia finansowego dla klubów oraz szokującej rewolucji w regulaminie Ligi MX, czyli tamtejszej ekstraklasy.

Anna Lewandowska zażenowała miliony Polaków. Fani są bezlitośni. Anna Lewandowska zażenowała miliony Polaków. Fani są bezlitośni. "Bzdura roku 2020"Czytaj dalej


Przez pięć lat nie będzie spadków i awansów. Liga zostanie “zamrożona”

Zdecydowano, że przez najbliższe pięć sezonów, nie będzie promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej ani też spadków z niej. Ma to pomóc wszystkim klubom w ustabilizowaniu sytuacji finansowej po kryzysie wywołanym pandemią. Dodatkowo władze ligi przekażą do podziału na wszystkie 12 drużyn Ligi MX 60 milionów peso. Celem tego działania jest utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy w branży. Na przestrzeni wspomnianych pięciu sezonów, każdy klub otrzyma również 20 milionów peso na dalszy rozwój.

Źródło: https://ligamx.net

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News