Piłka nożna
Pixabay
Autor Piotr Mika - 18 Sierpnia 2020

Ogromna tragedia podczas meczu. 16-letni polski piłkarz został sparaliżowany, na szczęście nie wszystko stracone

Piłka nożna jest dla wielu zawodników nie tylko sposobem na zarobek ale także wielką pasją. Tak jest w przypadku 16-letniego Sebastiana Ocimka, którego niestety czeka długi rozbrat z piłką. Młody zawodnik doznał strasznej kontuzji i aby mógł wrócić do sprawności, potrzebna jest niezwykle kosztowna rehabilitacja.

Piłka nożna jako sport kontaktowy niesie za sobą duże ryzyko odniesienia kontuzji, rzadko kiedy jednak są one tak poważne jak ta Sebastiana Ocimka, 16-letniego zawodnika KS Pojezierza Prostki, który podczas jednego z meczów doznał czterokończynowego paraliżu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
Piotr Żyła runął na chodnik i leżał jak długi. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)Piotr Żyła runął na chodnik i leżał jak długi. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)Czytaj dalej

Piłka nożna. Tragiczna kontuzja młodego Polaka

15 sierpnia Sebastian Ocimek wybiegł na boisko w meczu KS Pojezierze Prostki - Rona 03 Ełk. W pewnej chwili zawodnik doznał urazu, który okazał się niezwykle tragiczny, a jego skutki mogą być opłakane. 16-latek uszkodził kręgosłup i doznał paraliżu czterokończynowego.

Zawodnik przeszedł już pierwszą operację, jednak nie wiadomo jeszcze czy przyniosła ona jakieś pozytywne efekty. W tej chwili jest wciąż w stanie śpiączki farmakologicznej. Wiadomo jednak, że bez względu na wszystko potrzebna będzie niezwykle kosztowna rehabilitajca.

Mariusz Pudzianowski pochwalił się na Instagramie, ile wypił. Fani nie mogą uwierzyć w jego słowaMariusz Pudzianowski pochwalił się na Instagramie, ile wypił. Fani nie mogą uwierzyć w jego słowaCzytaj dalej

Nadzieja do 16-letniego piłkarza

Wciąż istnieje nadzieja, że Sebastian odzyska sprawność. Jego rodziny nie stać jednak na drogie leczenie, dlatego klub młodego zawodnika zorganizował zbiórkę na jego kurację. - Jeżeli możecie dołożyć złotówkę, dwie, sto, to pomóżcie! Każdą złotówkę rozliczymy, każdą złotówkę wydamy na Sebastiana i jego potrzeby. W przypadku nie wykorzystania pełnej puli, resztę środków przekażemy na podobny cel - napiano na stronie zbiórki.

Do tej pory zebrano już 39 tys. złotych, jednak cel jest dużo wyższy - na leczenie Sebastiana potrzeba 200 tys. złotych. Link do zbiórki znajdą państwo TUTAJ.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News