Piłka nożna
Facebook A-League
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Marca 2020

Polska telewizja znalazła lekarstwo na nudę kibiców. Pokaże egzotyczną ligę, która wciąż gra

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu w dziejach świata. Zmagania najlepszych piłkarzy i drużyn śledzą z zapartym tchem miliony, a nawet miliardy widzów. W trudnym momencie światowej pandemii koronawirusa wszelkie rozgrywki musiały zostać zawieszone. Są jednak jeszcze miejsca, gdzie nadal gra się w piłkę. Już wkrótce polska telewizja zacznie transmitować spotkania egzotycznej ligi.

Piłka nożna przeżywa trudny okres. Wszystkie najważniejsze rozgrywki zostały zawieszone z powodu panującej epidemii koronawirusa. Środowisko kibiców ciężko znosi przymusową rozłąkę z meczami swoich ukochanych drużyn. Z pomocą wszystkim “głodnym” piłkarskich zmagań postanowiła przyjść jedna ze znanych stacji telewizyjnych. Już wkrótce rozpocznie ona transmisję zmagań jednej z nielicznych lig, które jeszcze nie zawiesiły rozgrywek.

Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochanąPrzygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochanąCzytaj dalej

Piłka nożna sparaliżowana przez koronawirusa

Wszystkie najlepsze ligi jak Premier League, Serie A, Bundesliga, Ligue 1 czy La Liga zmuszone były zawiesić swoje mecze do odwołania w obliczu wielkiej pandemii koronawirusa. Właściwie trudno jest znaleźć kraje, gdzie wciąż kopie się futbolówkę. Po tym, jak w ostatnich dniach federacje serbska i rosyjska zdecydowały się także nie rozgrywać kolejnych spotkań, już tylko ligi turecka i węgierska kontynuują grę na Starym Kontynencie.

Na świecie też jest już tylko kilka krajów, które mogą cieszyć się ligowymi zmaganiami najlepszych piłkarzy. Z istotnych lig warto wskazać tutaj argentyńską, gdzie jednak decyzja władz o kontynuowaniu sezonu, spotkała się z ogromną krytyką ekspertów, ale też samych piłkarzy i sztabów klubów.

Tomasz Hajto pożyczył ogromną sumę od piłkarza zbierającego na leczenie. Nie oddał pieniędzyTomasz Hajto pożyczył ogromną sumę od piłkarza zbierającego na leczenie. Nie oddał pieniędzyCzytaj dalej

Polska telewizja pokaże zmagania egzotycznej z perspektywy polskiego kibica ligi

Kolejną ligą, która w ostatnich latach zyskała popularność, dzięki kontraktowaniu znanych z występów na europejskich boiskach, jest australijska. Podobnie jak MLS, liga japońska czy Chińska w ciągu ostatnich kilku lat piłka rodem z antypodów była w stanie przyciągnąć kilka głośnych nazwisk. Warto wspomnieć, że aktualnie grają tam tacy piłkarze jak Steven Taylor, Markel Susaeta, Diego Castro i Scott McDonald.

I to właśnie piłkę w australijskim wydaniu będą mogli śledzić od najbliższego piątku polscy kibice. Stacja Eleven Sport za pomocą swoich mediów społecznościowych poinformowała, że od 20 marca w ciągu weekendu przeprowadzi transmisję pięciu spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej Australii.


Jednym ze spotkań, jakie wyemituje stacja, będzie starcie pomiędzy Perth Glory a Western United FC, którego bramkarzem jest Filip Kurto. Polak znany jest z występów choćby w Wiśle Kraków. Co wy na to? Cieszycie się na możliwość oglądania meczu na żywo a nie tylko z odtworzenia?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza
  2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  3. Robert Lewandowski ujawnia kulisy negocjacji z Realem. Polak rozmawiał z samym Ronaldo
  4. Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkę
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News