piłka nożna
youtube.com/canal+
Autor Mateusz Wysokiński - 21 Lutego 2020

Polak może doświadczyć wielkiego zaszczytu. Ma wielką szansę na występ w finale europejskich rozgrywek

Piłka nożna w historii widziała wiele niezwykłych występów Polaków w finałach europejskich rozgrywek. Okazuje się, że jeden z obywateli naszego kraju może odegrać czołową rolę w finale europejskich rozgrywek. Władze UEFA postulują, aby jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie był zwieńczony udziałem polskiego arbitra.

Piłka nożna w tym sezonie może być świadkiem wydarzenia, które zapisze się na długo w historii polskiej piłki nożnej. Władze UEFA debatują nad tym, czy polski arbiter, który od wielu lat cieszy się opinią sędziego międzynarodowego, może być kluczową postacią finału Ligi Europa, który zostanie rozegrany w Gdańsku. Taka informacja może ucieszyć wielu kibiców w Polsce.

Kompromitacja organizatorów podczas konkursu w Rasnovie. Konkurs został przerwanyKompromitacja organizatorów podczas konkursu w Rasnovie. Konkurs został przerwanyCzytaj dalej

Piłka nożna. Polak może wystąpić w finale europejskich rozgrywek

Arbitrem, który może wystąpić w finale europejskiego pucharu o Ligę Europy, jest Szymon Marciniak. Polski arbiter, który w swoim CV ma sędziowanie meczów Ligi Mistrzów i Mistrzostw Świata jest jednym z kandydatów do sędziowania rozgrywek jednego z najważniejszego meczu w sezonie 2019/20. Polak ma być faworytem działaczy UEFA, którzy do tej pory nie zawiedli się na jego postawie w trakcie meczów o stawkę.

O ile Polak cieszy się uznaniem ze strony przedstawicieli europejskiej federacji, o tyle jego postawa często bywa kontrowersyjna. Arbiter nie chciał korzystać z technologii VAR w trakcie ostatnich finałów Mistrzostw Świata, a także zarzucone mu są błędy w trakcie meczu Liverpoolu z Atletico Madryt.

Robert Lewandowski może zacząć się obawiać? Niemiecka legenda wskazuje jego następcęRobert Lewandowski może zacząć się obawiać? Niemiecka legenda wskazuje jego następcęCzytaj dalej

Praca Marciniaka nie podobała się Kloppowi

Jedną z osób, które nie wspominają dobrze polskiego arbitra jest Juergen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu zarzucał Polakowi wspomaganie Atletico Madryt, z którym to ekipa "The Reds" odniosła szokującą porażkę. Polak ukarał nawet Niemca żółtą kartką za jego zachowanie w trakcie meczu Ligi Mistrzów.

- Jeśli prowadzisz taki mecz, musisz być niesamowicie silny psychicznie i radzić sobie z gorącą atmosferą. Zasłużyłem na swoją kartkę, bo powiedziałem zbyt wiele. Jednak czy nie miałem racji? - mówił Klopp po spotkaniu swojego Liverpoolu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News