Piłka Nożna
PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News
Autor Wojciech Olszowy - 24 Grudnia 2020

Gwiazda piłki nożnej usłyszała wyrok. Nie zagra przed dwa miesiące, dopuścił się poważnego wykroczenia

Piłka nożna to najczęściej wybierana dyscyplina w zakładach bukmacherskich. Najczęściej typuje się zwycięzców i wyniki, ale zakres kategorii jest znacznie szerszy. Można także obstawiać transfery piłkarzy, co zrobił brat jednego z nich. Sprawa wyszła na jaw i doszło do wielkiej afery. Zawodnik, który zdradził cenne tajemnice, został dotkliwie ukarany, na boisku nie pojawi się przez najbliższe tygodnie.

Piłka nożna cieszy się wielkim zainteresowaniem, lecz często towarzyszą jej także skandale. Piłkarz Atletico Madryt Kieran Trippier został zawieszony aż na dziesięć tygodni. To efekt poważnego wykroczenia, jakiego dopuścił się razem ze swoim bratem. Anglik latem 2019 roku przeszedł z Tottenhamu do Atletico. Akurat na taki transfer postawił u bukmachera jego brat.

Piłka nożna. Piłkarz skazany za udział w przestępstwie

Prawo piłkarskie w Anglii jest bardzo konkretne co do udziału zawodników w tym hazardzie. Piłkarzy obowiązuje całkowity zakaz nie tylko brania udziału w zakładach, ale i przekazywania informacji, które mogą dla kogoś stanowić dużą korzyść. To oczywiście działanie, które ma chronić przed nieuczciwym zarobkiem.

- Członek FA nie może obstawiać zakładów bezpośrednio ani pośrednio, ani instruować, zezwalać, czy umożliwiać żadnej osobie obstawiania wyniku lub jakiegokolwiek innego aspektu związanego z meczem, lub zawodami piłkarskimi. Dotyczy to też wszelkich innych kwestii związanych z piłką nożną w dowolnym miejscu na świecie - czytamy w kodeksie angielskiej federacji piłkarskiej.

Tymczasem z tych przepisów nic nie zrobił sobie piłkarz reprezentacji Anglii, Kieran Trippier. 30-latek zmieniał w 2019 klub, zatem jasne jest, że ten fakt nie powinien być udostępniany w niecnych celach. Oczywiście nikt nie mógł mu zabronić zadzwonić do rodziny i się pochwalić. Problemem jednak jest to, w jaki sposób ta informacja została wykorzystana.

Adam Małysz dotkliwie zaatakowany przez Polaków. Wszystko przez jedno zdjęcie, spotkała go lawina hejtuAdam Małysz dotkliwie zaatakowany przez Polaków. Wszystko przez jedno zdjęcie, spotkała go lawina hejtuCzytaj dalej

Brat piłkarza udał się do bukmachera, gdzie postawił pieniądze na to, że akurat Atlético stanie się nowym klubem Trippiera. Przechytrzył w ten sposób system, dzięki czemu mógł wygrać duże pieniądze. Tą sprawą zajęli się śledczy. Piłkarzowi postawiono zarzut przekazywania informacji o swoim transferze. Od początku nie przyznawał się do winy i zaprzeczał wszystkiemu. To jednak nikogo nie przekonało i na zawodnika nałożono karę dziesięciu tygodni zawieszenia, która w życie wchodzi od razu. Dodatkowo musi zapłacić grzywnę w wysokości 70 tys. funtów.

Piłka nożna. Dotkliwa kara dla piłkarza i jego klubu

Ucierpi w ten sposób Trippier i Atletico. Zawodnik wypadnie z rytmu meczowego, a są nawet doniesienia, że ta kara obejmuje także udział w treningach zespołu. Przerwa obejmie ważny moment sezonu. Atlético walczy o mistrzostwo Hiszpanii, a najbliższe tygodnie będą kluczowe dla zespołu.

Kara dziesięciu tygodni zawieszenia oznacza, że Trippier opuści jedno spotkanie Ligi Mistrzów z Chelsea oraz jedenaście meczów La Liga. Powrót do grania najpewniej nastąpi 7 marca, wówczas Atlético zagra z Realem Madryt. Dla klubu to dotkliwa strata. Anglik jest ważną częścią zespołu Diego Simeone, podstawowym obrońcą, który w dziewiętnastu meczach tego sezonu, zanotował cztery asysty.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News