piłka nożna
Facebook Wellington Phoenix
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Marca 2020

Piłkarz uciekł z kwarantanny. Po pijanemu ukradł pojazd i jeździł z półnagim kolegą

Piłka nożna przeżywa niezwykle trudny czas w związku z pandemią koronawirusa. Na całym świecie wstrzymano rozgrywki, a piłkarze są odizolowani od reszty świata. Czas spędzają we własnych domach lub na terenie obiektów klubu, który reprezentują. Tak było w przypadku dwóch zawodników, którzy postanowili wyrwać się z przymusowej kwarantanny i przy znacznej pomocy alkoholu zaszaleć na ulicach miasta.

Piłka nożna musiała ustąpić w walce z koronawirusem. Władze wszystkich niemal lig i rozgrywek świata zgodnie uznali, że nie warto narażać zdrowia zawodników i kibiców i wstrzymali dalsze spotkania. Do niedawna jednym z krajów, który próbował normalnie rozgrywać mecze, gdy wszyscy inni już pauzowali, była Australia. Dwa dni temu władze ligi zmieniły zdanie i zawiesiły grę. Kluby odizolowały swoich zawodników w trosce o ich bezpieczeństwo. Dwaj piłkarze nie wytrzymali jednak długo w kwarantannie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
  2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowyJuventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowyCzytaj dalej

Piłka nożna gra już w niewielu miejscach na świecie

Wellington Phoenix to nowozelandzki klub występujący w rozgrywkach australijskiej A-League. Od jakiegoś czasu jego piłkarze pozostają w Australii, gdzie w ośrodku treningowym przebywali w izolacji, przygotowując się do ewentualnego powrotu na boisko. Nie wszyscy zawodnicy byli w stanie jednak znieść przymusowe zamknięcie w kompleksie oddalonym o 25 kilometrów od Sydney. Dwóch z nich postanowiło złamać zasady kwarantanny. Jak podała gazeta “The Australian” zawodnicy Tim Payne i Oliver Sail opuścili zgrupowanie. “Uciekinierów” zatrzymała we wtorkowy poranek policja.

Słynny sportowiec oskarżony o molestowanie. Miał wykorzystywać małe dzieciSłynny sportowiec oskarżony o molestowanie. Miał wykorzystywać małe dzieciCzytaj dalej

Zawodnicy byli półnadzy i pod wpływem alkoholu poruszali się skradzionym pojazdem

Zdaniem dziennika Tim Payne w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Zawodnik siedział za kierownicą wózka golfowego, który wcześniej wraz z bramkarzem zespołu z Wellington Olivierem Sailem, ukradli prawdopodobnie z terenu ośrodka, w którym mieszkali wraz z drużyną. Zawodnicy nie mieli na sobie koszulek. Payne został aresztowany za jazdę po pijanemu. W czerwcu ma stanąć przed sądem w Sydney.

Obu zawodników czekają też poważne konsekwencje ze strony klubu. Działacze Wellington Phoenix zamierzają wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec nieodpowiedzialnych piłkarzy. Karę dla dwójki delikwentów zapowiedziała również australijska federacja. Mogą się oni spodziewać zawieszenia i kary finansowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News