piłka nożna
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Kwietnia 2020

Kolejna liga zakończyła rozgrywki. W tym sezonie nie zobaczymy już ani jednego meczu, znamy mistrza

Piłka nożna z powodu pandemii koronawirusa przeżywa trudny czas. Wstrzymano niemal wszystkie rozgrywki na świecie. Federacje krajowe dyskutują nad możliwymi scenariuszami, które pozwoliłyby wznowić grę, gdyż długa przerwa pogrąża kluby w poważnym kryzysie finansowym. Nie wszyscy jednak stawiają finanse jako priorytet. Już teraz rozgrywki zakończyła kolejna słynna liga. 

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. W dobie pandemii koronawirusa kibice nie mogą jednak cieszyć się grą ulubionych drużyn. Nawet jeśli za jakiś czas uda się wznowić rozgrywki, kilku znanych firm już nie ujrzymy na murawie. Po Holandii kolejna liga zdecydowała się zakończyć przedwcześnie sezon.

Dziecko zginęło na oczach rodziców. Legenda zrobiła coś, co sprawiło, że nie możemy pohamować wzruszeniaDziecko zginęło na oczach rodziców. Legenda zrobiła coś, co sprawiło, że nie możemy pohamować wzruszeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobie
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa


Piłka nożna zmaga się z pandemią koronawirusa

W piątek holenderska federacja piłkarska podała informację o zakończeniu rozgrywek piłkarskich Eredivisie w sezonie 2019/2020. Decyzja wynikała z decyzji premiera Holandii o zawieszeniu rozgrywania wszelkich imprez sportowych co najmniej do 1 września. Zdecydowano się nie wyłaniać mistrza kraju ani nie uwzględniać spadku do niższej ligi. Układ tabeli po ostatniej w pełni rozegranej kolejce zadecydował o przyznaniu miejsc uprawniających do startu w europejskich pucharach.

Nad podobnym rozwiązaniem zastanawiają się ligi belgijska oraz szkocka, które już wcześniej sądowały możliwość wcześniejszego zakończenia gry, ale obawiały się sankcji ze strony UEFA. Podobnego problemu nie mają w Argentynie, gdzie właśnie zapadła decyzja o zakończeniu sezonu. W tym przypadku poznaliśmy mistrza i inne rozstrzygnięcia.


Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje wielka gwiazda. Umierała w cierpieniu, fani w żałobieSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje wielka gwiazda. Umierała w cierpieniu, fani w żałobieCzytaj dalej


Kolejna znana liga zakończyła przedwcześnie sezon

- Postanowiliśmy zakończyć rozgrywki. We wtorek komitet wykonawczy zatwierdził decyzję - powiedział w wypowiedzi dla TNT Sports prezes argentyńskiej Primera Division Claudio Tapia.

Za ostateczną podobnie jak w Holandii przyjęto tabelę sprzed zawieszenia rozgrywek. W Argentynie zdecydowano się jednak przyznać tytuł mistrzowski, który trafił do Boca Juniors. Prawo startu w Copa Libertadores wywalczyły oprócz zwycięzcy ligi również zespoły Rivel Plate, Racing Club i Argentinos Juniors.

Jednocześnie zapadła decyzja o niedegradowaniu zespołów do niższych klas rozgrywkowych przez dwa lata. Zostaną jednak zachowane awanse do Primera Division, co oznacza, że w ciągu najbliższych sezonów, liga powiększy się do 28 zespołów.

Źródło: TNT Sports

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja zapadła. Obostrzenie przedłużono, jest zapis w Dzienniku Ustaw
  2. Nie żyją trzy bardzo młode osoby. Zginął 23-latek i jego dwie koleżanki
  3. Jerzy Dudek wspomina pierwsze momenty Cristiano Ronaldo w Realu. Polak ujawnił nieznane fakty
  4. Piękna żona reprezentanta Polski chwali się nowym zdjęciem. Pokazała, jak spędza wolny czas podczas izolacji (FOTO)
  5. Trener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzję
  6. Popularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoria

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News