Piotr Rocki
ARTUR BARBAROWSKI/East News
Autor - 3 Czerwca 2020

Wojciech Kowalczyk opłakuje śmierć Piotra Rockiego. Był bardzo związany ze zmarłym piłkarzem

Piotr Rocki zmarł w nocy z 1 na 2 czerwca w szpitalu, do którego trafił z powodu pęknięcia tętniaka. Nagła śmierć byłego gracza m.in. Legii Warszawa wstrząsnęła środowiskiem piłkarskim. Odejście "Rocky'ego" w szczególny sposób dotknęło Wojciecha Kowalczyka - byłego reprezentanta Polski, a obecnie eksperta Weszło.

"Kowal" i Rocki znali się jeszcze z czasów dzieciństwa. Obaj gracze zaczynali w tym samym klubie i od małego wspólnie kopali piłkę. Łączyła ich również osobista sympatia i wiele wspólnych przygód. Na łamach "Super Expressu" Kowalczyk udzielił wzruszającego wywiadu, w którym wspomina przedwcześnie zmarłego kolegę.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę

Piotr Rocki we wspomnieniach "Kowala"

- Zaczynaliśmy w Polonezie Warszawa, mieszkaliśmy przez długi czas w tej samej dzielnicy, na Bródnie, moja siostra chodziła z Piotrkiem do klasy. Dlatego ta tragedia tak mną tąpnęła. Rok temu Piotrek pojawił się na Bródnie, przedstawił mi syna… Gdy się dowiedziałem, że pękł mu tętniak, to wprawdzie liczyłem na cud, ale… - opowiada w rozmowie z dziennikiem Wojciech Kowalczyk.

"Kowal" przyznaje, że on miał więcej szczęścia podczas kariery piłkarskiej, ale również Rocki zrealizował swoje marzenia. - Ja szybko trafiłem do Legii, Piotrek dużo później, ale najważniejsze, że zrealizował swoje marzenie. A właśnie takie miał: żeby zagrać dla Legii. Zdobył z nią Superpuchar, zresztą zagrał wtedy świetnie. Powiedzialem mu wtedy: Piotrek, teraz jesteś już piłkarzem spełnionym, masz to co chciałeś! - wspomina.

Ekstraklasa, puchary i... cieszynki

Rocki zapracował na miano jednej z legend ligi. W Ekstraklasie 245 razy, zdobył 40 bramek i zanotował 14 asyst. Karierę zakończył w 2018 roku w Ruchu Radzionków. Oprócz superpucharu w barwach Legii Rocki sięgnął również po Puchar Polski z Groclinem Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Również jeden z synów Rockiego rozpoczął przygodę z piłką - 18-letni Kevin jest zawodnikiem klubu AKS Mikołów.

Piotr Rocki zapisał się w pamięci kibiców nie tylko bramkami, ale również zabawnymi cieszynkami. Po jednej z bramek, wspólnie z resztą drużyny tańczył krakowiaka, natomiast innym razem zawiesił się na poprzeczce i... udawał małpę.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News