Piotr Zieliński Napoli
Instagram - Piotr Zieliński @Zielu_94
Autor Łukasz Kowalski - 7 Maja 2020

Zieliński pójdzie w ślady Milika i opuści Napoli? Piłkarz nie chce przedłużyć kontraktu z klubem

Piotr Zieliński jest jedną z czołowych postaci SSC Napoli. Trener zespołu, Gennaro Gattuso, nie wyobraża sobie, żeby zawodnik miał opuścić jego drużynę. Władze klubu razem ze szkoleniowcem podkreślają, że Polak jest niezbędny do prawidłowego rozwoju klubu. Jednak Zieliński nie może dojść do porozumienia z klubem, w sprawie nowego kontraktu.

Piotr Zieliński od miesięcy rozmawia z Napoli w sprawie przedłużenia kontraktu. Obecna umowa wiąże zawodnika z klubem do czerwca 2021 roku i obie strony chcą kontynuować współpracę, jednak na przeszkodzie stoi kwestia klauzuli odstępnego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Smutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonySmutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonyCzytaj dalej

Piotr Zieliński od lat bryluje na boiskach serie A

Piotr Zieliński zaprezentował się włoskim kibicom jako 18-latek w Udinese Calcio. W pierwszym sezonie w Serie A rozegrał 9 spotkań. Dobra postawa młodego zawodnika nie uszła uwadze ówczesnego selekcjonera reprezentacji Polski, Waldemara Fornalika i w 2013 roku Zieliński zadebiutował w kadrze. Jego talent eksplodował, gdy na wypożyczeniu w Empoli trafił na trenera Maurizio Sarriego. W sezonie 2015/2016 Zieliński został wybrany do Jedenastki sezonu Serie A.

Po udanym dla Polski Euro 2016, Zieliński wraz z trenerem Sarrim zamienili Empoli na Neapol. Polak był jedną z kluczowych postaci drużyny prowadzonej przez Włocha. Po przyjściu Carlo Ancelottiego na stanowisko trenera SSC Napoli, Zieliński dalej odgrywał główną rolę w drużynie ze Stadio San Paolo. Nie zmieniło się to także, kiedy stanowisko trenera objął Gennaro Gattuso.

Trenerzy zachwycają się grą Piotra Zielińskiego

Włoch jest pod wrażeniem umiejętności Zielińskiego i za wszelką cenę chce zostawić piłkarza w klubie. Od kilku miesięcy trwają rozmowy zawodnika z władzami Napoli w sprawie przedłużenia kontraktu. Jeszcze niedawno media podawały, że klub i zawodnik osiągnęli porozumienie i podpisanie nowej umowy jest tylko kwestią czasu.

Jak podaje "La Gazzetta dello Sport" do końca rozmów jest bardzo daleko. Zdaniem gazety Zieliński doszedł do porozumienia z klubem w sprawie długości kontraktu i wysokości zarobków, ale kwestią sporną jest kwota klasuzli odstępnego. Według doniesień gazety, nowy kontrakt zawodnika miałby obowiązywać do końca czerwca 2024 roku, a sam zawodnik miałby otrzymywać 2 miliony euro za sezon.

Mama Anny Lewandowskiej zdradziła tajemnicę narodzin wnuczki. Padły mocne słowa, Mama Anny Lewandowskiej zdradziła tajemnicę narodzin wnuczki. Padły mocne słowa, "Bardzo się martwiłam"Czytaj dalej

Klauzula odstępnego kością niezgody

Jak podaje włoska gazeta, Zieliński chciałby, aby kwota klauzuli odstępnego zapisana w kontrakcie wynosiła 50 milionów złotych. Klub chce, aby ta kwota była o 30 milionów wyższa. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia na linii klub zawodnik, zbliżające się okno transferowe będzie ostatnią szansą Napoli na to, aby zarobić na Polaku. Tym samym Zieliński może dołączyć do swojego klubowego kolegi, Arkadiusza Milika, który również nie może dojść do porozumienia z klubem w sprawie nowego kontraktu.

W przeszłości pojawiały się spekulacje łączące Piotra Zielińskiego z Liverpoolem. Obecnie najwięcej mówi się o jego potencjalnym transferze do francuskiego PSG. Polak według serwisu Transfermarkt.de wart jest 32 miliony euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wicepremier podała termin otwarcia restauracji i fryzjerów. Wszyscy czekali od dawna
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Resort rozwoju zabrał głos w sprawie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Już niedługo otwarcia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News