Piotr Źyła
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Czerwca 2020

Piotr Żyła nie jest katolikiem. Prawda na temat jego wyznania została ujawniona, nigdy o tym nie mówił

Piotr Żyła jest jednym z najlepszych polskich skoczków narciarskich. Od kilku sezonów świetnie sprawdza się w roli lidera kadry wraz z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim, co przyciąga uwagę kibiców. Wiemy już wiele o jego życiu prywatnym i pasjach, ale mało kto wiedział, że sympatyczny skoczek wyznaje inną wiarę niż większość Polaków. 

Piotr Żyła to jeden z zawodników, których polscy kibice uwielbiają najbardziej. Wiecznie uśmiechniętego zawodnika trudno nie lubić, a doniesienia z jego życia to to, co sympatycy skoków narciarskich lubią najbardziej. Zapewne zainteresuje ich zatem fakt, że ich idol nie jest katolikiem. Żyła jest członkiem kościoła ewangelickiego.

Piotr Rocki walczy o życie. Wzruszające słowa otuchy od Wojciecha Kowalczyka (WIDEO)Piotr Rocki walczy o życie. Wzruszające słowa otuchy od Wojciecha Kowalczyka (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę


Piotr Żyła wyznaje inną wiarę niż większośc Polaków

Polscy skoczkowie narciarscy niedawno mogli wrócić do wspólnych treningów po kilkutygodniowej przerwie wywołanej przez wybuch pandemii koronawirusa. W celu wspólnego szlifowania formy przed kolejnymi zawodami zebrali się w Szczyrku, gdzie na miejscowej skoczni mogli oddać pierwsze skoki od zakończenia sezonu zimowego. Dla Piotra Żyły była to jednocześnie okazja, by spotkać się ze starym znajomym.

Tym znajomym jest ksiądz Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, który prowadził zajęcia religii, na które uczęszczał niegdyś reprezentant Polski. Przy okazji wywiadu kapłana z portalem bielskobiala.naszemiasto.pl mogliśmy się dowiedzieć zatem, że uwielbiany skoczek jest innego wyznania niż większość Polaków.


Skoczek reprezentacji Polski należy do kościoła ewangelickiego

- Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii. Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci - katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi - powiedział ks. Byrt.

Ewangelikiem, a dokładnie luteraninem jest również Adam Małysz. Legendarny skoczek, a obecnie dyrektor PZN oraz Piotr Żyła za swój wkład w życie kościoła ewangelickiego w Polsce zostali odznaczeni przez Parafię Ewangelicką w Szczyrku specjalnym medalem z okazji 500 lat reformacji.

Media potwierdziły tragiczne wiadomości. Fatalny wypadek na Mont Blanc, jedna z ofiar miała dopiero 21 latMedia potwierdziły tragiczne wiadomości. Fatalny wypadek na Mont Blanc, jedna z ofiar miała dopiero 21 latCzytaj dalej

Źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wicepremier powiedziała o wakacjach, nie ma już złudzeń. Nie jest dobrze
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku
  4. Polscy kibice zatrzymani przez policję. Czekają ich bardzo surowe kary, popełnili poważne przestępstwa
  5. Robert Lewandowski jest o krok od historycznego osiągnięcia. Brakuje mu bardzo niewiele, by zostać legendą
  6. Nie G7, a nawet już nie G8. Jest pomysł rozszerzenia wpływowej grupy państw, wiemy o jakich członków

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News