Piotr Żyła
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 1 Czerwca 2020

Piotr Żyła dostał niesamowity prezent. To najważniejsza rzecz dla wielu Polaków. Ma go uchronić w trakcie wyjazdów

Piotr Żyła, podobnie jak inni członkowie reprezentacji Polski przebywał na zgrupowaniu w Szczyrku, Okazało się, że nim skoczek pojawił się na treningach, spotkał się z bardzo ważną postacią, która przekazała mu niesamowity prezent. Ten przedmiot jest bardzo istotny dla wszystkich Polaków i ma pomóc skoczkowi w trakcie wyjazdów z dala od domu.

Piotr Żyła ostatnimi czasy wrócił do trenigów. W zesżły poniedziałek podopieczni Michala Doleżala zostalli wezwani przez sztab reprezentacji Polski na zgrupowanie do Szczyrku. Okazuje się, że w trakcie pobytu w górskiej miejscowości został on odwiedzony przez jednego ze swoich nauczycieli sprzed lat. Były katecheta skoczka przekazał mu bardzo ważny prezent, który ma towarzyszyć mu w trakcie dalszych wyjazdów z kadrą narodową.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Zdjęcia - Przeleciał ekskluzywnym Mercedesem przez Rondo. Zaparkował na pobliskiej łące
Anna Lewandowska pochwaliła się swoim tajemnym przepisem. Takiej ryby nie jedliście nigdy, prawdziwa rewelacjaAnna Lewandowska pochwaliła się swoim tajemnym przepisem. Takiej ryby nie jedliście nigdy, prawdziwa rewelacjaCzytaj dalej

Piotr Żyła spotkał się ze swoim dawnym nauczycielem. Przekazał mu wspaniały prezent

Okazuje się, że w trakcie pobytu w Szczyrku, skoczek narciarski spotkał się z ewangelickim księdzem Janem Byrtem. Duchowny nauczał skoczka katechezy, gdy ten był jeszcze uczniem szkoły sportowej, to też panowie spotkali się po wielu latach i spędzili ze sobą trochę czasu.

- Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii . Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci - katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi – zaznacza ks. Byrt.

Polscy kibice zatrzymani przez policję. Czekają ich bardzo surowe kary, popełnili poważne przestępstwaPolscy kibice zatrzymani przez policję. Czekają ich bardzo surowe kary, popełnili poważne przestępstwaCzytaj dalej

Ksiądz przekazał specjalny prezent Żyle. Ma mu pomóc w wyjazdach

Prezentem, jaki były katecheta podarował Piotrowi Żyle jest Pism Święte. Sam skoczek jest bardzo wierzący, to też ksiądz dał mu specjalny dar, który ma go chronić i pomagać w trakcie wyjazdów z reprezentacją Polski.

- Zbliżają się Święta Zesłania Ducha Świętego. Czytamy w Dziejach Apostolskich, że chrześcijanie po zesłaniu Ducha Świętego codziennie spotykali się na czytaniu Słowa Bożego. I Duch Święty mnie tchnął, bym Biblię przekazał swojemu uczniowi Piotrowi, co tez uczyniłem. Po treningach, czy przed treningami naturalnie zawodnicy mają troszkę czasu i można wtedy sięgnąć po Słowo Boże. Piotr w domu ma Biblię, ale przekazałem mu Słowo Boże na wyjazdy – wyjaśnia ks. Byrt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Linie lotnicze idą na wojnę cenową. Także tanie. Bardzo popularny przewoźnik zapowiada obniżki cen o połowę
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)
  4. Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)
  5. Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata
  6. Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News