Piotr Żyła
Instagram/Piotr Żyła
Autor Łukasz Klinkosz - 3 Stycznia 2020

Piotr Żyła pochwalił się umiejętnościami gry na gitarze. Bezcenna reakcja Horngachera

Piotr Żyła ma naprawdę wiele talentów. Jest nie tylko bardzo dobrym skoczkiem narciarskim, ale też - jak się okazało - niezłym gitarzystą. Na jego popisy zareagował Stefan Horngacher.

Piotr Żyła po słabym początku sezonu powoli wraca do swojej optymalnej formy. Dzięki temu, że skacze coraz lepiej, mógł sobie pozwolić na odrobinę luzu. Reprezentant Polski w skokach narciarskich postanowił się pochwalić swoją drugą pasją, mianowicie grą na gitarze. I wyszło mu to całkiem nieźle.

Media z całego świata informują o tragicznej śmierci młodego piłkarza. Miał dopiero 23 lataMedia z całego świata informują o tragicznej śmierci młodego piłkarza. Miał dopiero 23 lataCzytaj dalej

Piotr Żyła pochwalił się grą na gitarze

32-latek znany jest z tego, że zawsze stara się w jakiś sposób rozweselić wszystkie osoby, które są w jego pobliżu. Tak też było podczas przerwy między konkursami Turnieju Czterech Skoczni. Po dwóch zawodach w Niemczech - w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen - przyszedł czas na austriackie skocznie w Innsbrucku oraz Bischofschofen. W trakcie jednego dnia pauzy pomiędzy zawodami Żyła postanowił zagrać na gitarze.

Umiejętności Żyły docenił Stefan Horngacher, były trener polskich skoczków narciarskich, a obecnie szkoleniowiec reprezentacji Niemiec. Kiedy zobaczył, że jego dawny podopieczny chwali się swoją pasją, zaczął kiwać głową w rytm muzyki. Polak przyznał niegdyś, że na gitarze zdarza mu się grać po trzy albo i nawet cztery godziny dziennie.

- W wolnej chwili pogram na gitarze, zjem coś dobrego. Później udam się na spacerek albo Pokemony połapię - mówił Piotr Żyła, kiedy został zapytany o to, jak spędza wolny czas pomiędzy konkursami w Turnieju Czterech Skoczni.

Piotr Żyła jest wysoko w klasyfikacji indywidualnej TCS

Na razie w Turnieju Czterech Skoczni idzie mu całkiem dobrze. Po dwóch konkursach zajmuje siódme miejsce, mając 43.5 pkt straty do pierwszego Ryoyu Kobayashiego. Trzeci jest Dawid Kubacki. Nieco gorzej wygląda to w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, gdzie Żyła zajmuje 17. lokatę. Przed nim również jest Kubacki (ósme miejsce), a także Kamil Stoch, który plasuje się na szóstej pozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Piątek z dwoma golami dla Milanu. Trafił też Ibrahimović
  2. Jak można było tego nie trafić? Błaszczykowski do dziś ma koszmary przez akcję sprzed lat [WIDEO]
  3. Wojciech Szczęsny zabrał głos w sprawie nowego transferu. Zdecydowany komentarz Polaka
  4. Turniej Czterech Skoczni. Polacy poznali rywali. Czeka nas pojedynek legend
  5. Rewolucja w przepisach gry w piłkę nożną. Pojawi się nowy, istotny zapis, który odmieni grę
  6. Stefan Hula szczerze na temat tragedii w jego rodzinnej miejscowości. Rodzina zginęła w wybuchu budynku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News