Piotr Żyła
Instagram - Piotr Żyła
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Grudnia 2020

Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawda na temat jego prawdziwej religii

Piotr Żyła od kilku lat zalicza się do ścisłej czołówki najlepszych skoczków świata, a także ulubionych sportowców polskich kibiców. Fani uważnie śledzą poczynania swojego idola na skoczni, jak i poza nią. Nie każdy zna jednak prawdę na tematy wyznania 33-latka. Wyznaje on inną wiarę niż większość Polaków.

  • Piotr Żyła i inni skoczkowie kadry A przygotowują się do MŚ w lotach narciarskich
  • Liderzy nasze reprezentacji nie polecieli do Rosji na zawody Pucharu Świata
  • Kibice dowiedzieli się o Żyle zaskakującej rzeczy
  • Uwielbiany skoczek wyznaje inną wiarę niż większość Polaków

Piotr Żyła jest prawdziwym ulubieńcem polskich kibiców skoków narciarskich. Zainteresowanie ludzi daleko wykracza poza zawody na skoczniach. Fani chcą wiedzieć o swoim idolu wszystko. Zaskoczeniem będzie dla nich jednak informacja o wierze, jaką wyznaje sportowiec.

Żona Krzysztofa Piątka nagle poprosiła Polaków o pilną pomoc. Potrzebne jest natychmiastowe wsparcie, liczy się każdy groszŻona Krzysztofa Piątka nagle poprosiła Polaków o pilną pomoc. Potrzebne jest natychmiastowe wsparcie, liczy się każdy groszCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Piotr Żyła został w Polsce, by trenować przed MŚ w lotach

Piotr Żyła wraz z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim nie pojechał do Niżnego Tagiłu na kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Liderzy naszej kadry zostali w kraju, by przygotowywać się do Mistrzostw Świata w Planicy, które odbędą się za tydzień.

Zobacz także: Przykre informacje o Franciszku Pieczce. Przygnębiające słowa aktora

Szansę pokazania swoich umiejętności w Rosji otrzymali zawodnicy kadry B. Michal Doleżal zadecydował, że w Niżnym Tagile wystartują m.in. Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Stefan Hula. Kadra A natomiast zbierze się w Zakopanem.

Plan naszych najlepszych skoczków na razie jednak został mocno skomplikowany. Jak informowaliśmy już wcześniej, skoki treningowe w Zakopanem na razie uniemożliwił silny wiatr. To spory problem przed jedną z najważniejszych imprez obecnego sezonu.

Skoczkowie kadry A zrezygnowali z wyjazdu także, by uniknąć ewentualnej kwarantanny po powrocie z Rosji. Na razie zawodnicy muszą czekać na poprawę warunków atmosferycznych na Wielkiej Krokwi.

Jak co roku, gdy rozpoczyna się rywalizacja w Pucharze Świata, oczy kibiców są zwrócone na liderów naszej kadry. Wśród nich jest oczywiście Piotr Żyła. Wiecznie uśmiechnięty zawodnik od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony Polaków.

Choć kibice wiedzą wiele na temat jego życia sportowego, jak i poza skocznią, wciąż zostają pewne tajemnice, o których nie mieli pojęcia. Jak się okazuje, Piotr Żyła jest innego wyznania niż większość Polaków.

Nie żyje polski olimpijczyk i mistrz Europy. Śmierć uderzyła jak grom z jasnego niebaNie żyje polski olimpijczyk i mistrz Europy. Śmierć uderzyła jak grom z jasnego niebaCzytaj dalej


Kibice poznali prawdę o swoim ulubieńcu. Żyła jest innego wyznania

33-latek należy do Kościoła Ewangelickiego. Od wielu lat był zaangażowany w jego życie i brał udział w licznych akcjach charytatywnych m.in. na rzecz młodzieży. Za swoje zasługi dla parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu został nawet odznaczony.

Piotr Żyła, podobnie zresztą jak Adam Małysz, który także jest członkiem kościoła ewangelickiego, został uhonorowany przez parafię w Szczyrku Salmopolu specjalnym medalem z okazji 500 lat reformacji. Wręczono mu medal w kształcie Róży Lutra. Odznaczenie to otrzymują osoby, które angażowały się w dialog między Kościołem katolickim i ewangelickim.

- Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii. Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci - katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi - powiedział ks. Jan Byrt, który jest dobrym znajomym reprezentanta Polski w rozmowie z bielskobiala.naszemiasto.pl.

Źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News