Piotr Żyła
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 14 Listopada 2020

Piotr Żyła. Najsympatyczniejszy polski sportowiec od lat, kibicujecie mu?

Piotr Żyła niewątpliwie należy do najbardziej lubianych polskich sportowców. Jego wypowiedzi rozbawiają regularnie tysiące Polaków, a do tego udaje mu się odnosić spore sukcesy na skoczniach. Nie sposób odmówić mu wielkiego talentu.

Piotr Żyła cieszy się gigantycznym szacunkiem ze strony wszystkich Polaków, którzy regularnie śledzą skoki narciarskie. Jeden z naszych najlepszych reprezentantów od lat pokazuje, że jest w znakomitej formie, a od pewnego czasu oswoił się nie tylko wśród najlepszych skoczków, ale również przed kamerą, gdzie udziela rewelacyjnych i zapadających w pamięci wywiadów.

Nasi skoczkowie potrafią wypowiadać się rozsądnie i słuchanie ich jest przyjemnością, natomiast słowa Piotra Żyły najczęściej cieszą się największą popularnością. Wszystko przez jego liczne żarty i specyficzne poczucie humoru, którym zaraża po prostu każdego, kto ogląda jego występy w telewizji. Trudno się nie śmiać, gdy Piotr Żyła zdradza kulisy pracy polskich skoczków.

Co ważne, robi on to w sposób wyjątkowo naturalny, dzięki czemu uwielbiają go prawdziwe rzesze kibiców. Polak pokazał, że potrafi wypowiedzieć się nie tylko rzeczowo, a nawet krytycznie wobec swojej dyspozycji, ale również obrócić problemy w żart i rozbawić nie tylko prowadzącego rozmowę, ale również widzów przed telewizorami, którzy śledzą jego skoki każdej zimy.

Piotr Żyła swoją karierę rozpoczął już dawno temu, jednak mimo wszystko wciąż należy do najbardziej lubianych polskich sportowców. Mało który Polak potrafi utrzymywać się w światowej czołówce sportowej przez tyle lat. Żyła robi to, ciesząc się przy tym wielką sympatią.

Choć w ostatnim czasie wiele mówiło się o jego problemach prywatnych, to skoczek stwierdził, że tego typu kłopoty nie mają wpływu na jego dyspozycję. Skoki ostatniej zimy jasno pokazują, że Piotr Żyła wciąż jest w stanie zrobić bardzo wiele.

Już niedługo wielu Polaków znów będzie śledzić postępy Piotrka podczas Pucharu Świata. Będziecie kibicować?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News