Piotr Żyła
Instagram/Piotr Żyła
Autor - 9 Lutego 2020

Fatalne skoki Piotra Żyły. Trener polskich skoczków wie, jak mu pomóc

Piotr Żyła w ostatnim czasie jest w gorszej formie. Potwierdził to konkurs indywidualny w Willingen, podczas którego nawet nie zakwalifikował się do serii finałowej. Trener Polaków wie jednak, jak mu pomóc.

Piotr Żyła nie może być zadowolony z tego, jak się ostatnio prezentuje. Stać do na zdecydowanie lepsze skoki. Michal Doleżal wie jednak, jak mu pomóc. Trener Biało-Czerwonych przeanalizował jego występy i zdaje sobie sprawę z tego, że 33-latek ma problem, ale postara się go rozwiązać.

Kuriozalne słowa prezesa Legii Warszawa. Kuriozalne słowa prezesa Legii Warszawa. "Moja kadencja to najlepszy czas w historii klubu"Czytaj dalej

Piotr Żyła ostatnio skacze coraz słabiej

21. miejsce w Sapporo, 35. lokata w Willingen. Ostatnie dwa konkursy dla Żyły z całą pewnością nie są udane. I nawet on - choć do wszystkiego podchodzi z dystansem - nie może być ze swoich występów zadowolony. Zwłaszcza że dziewięć razy w tym sezonie znalazł się w najlepszej dziesiątce danego konkursu Pucharu Świata.

Doleżal po zawodach w Willingen powiedział, co zawiodło w Willingen w przypadku Żyły. Jego opinia jest jednoznaczna.

- Musimy przeanalizować tę sytuację. Na pewno to omówimy, ponieważ jego skoki były nierówne. Każda z prób była trochę inna, musimy ustalić pewne rzeczy w technice. Jego zachowanie przed kamerami? Trudno mi to oceniać, ponieważ na co dzień zachowuje się tak samo. Cóż, taki jest Piotr - przyznał Doleżal na łamach portalu skijumping.pl.

Wielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumyWielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumyCzytaj dalej

Piotr Żyła ma predyspozycje do tego, by osiągać lepsze rezultaty

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Piotr Żyła zajmuje 14. miejsce. Niżej spaść nie powinien, bo będący za nim Daniel Huber traci do niego 66 punktów, a niewiele wskazuje na to, by on albo inny skoczek będący za nim wyprzedził Polaka. Żyła z kolei do dziesiątego miejsca, które zajmuje Yukiya Sato, traci 91 "oczek".

Będzie w stanie wskoczyć do czołowej dziesiątki, jeśli tylko ustabilizuje swoją formę. Stać go na to, by nawet meldować się na podium Pucharu Świata, co w tym sezonie jeszcze mu się nie udało. Następną okazję na to będzie imał podczas lotów w Bad Mitterndorf w najbliższy weekend. Właśnie tam przeniosą się teraz skoki narciarskie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitację
  2. Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)
  3. Nowy rekord Polski. Fantastyczny występ naszych reprezentantów (Wideo)
  4. Tak wyglądały narodziny legendy. Mariusz Pudzianowski publikuje wzruszające nagranie (WIDEO)
  5. Krzysztof Piątek tłumaczy się z kompromitującego występu. "Nie mam hopla na punkcie bramek"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News