Piotr Żyła
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 11 Marca 2020

Piotr Żyła rozbawił kibiców do łez podczas wywiadu. Chwilę wcześniej oddał genialny skok

Piotr Żyła skradł show pozostałym polskim skoczkom. Nie dość, że zaprezentował się najlepiej podczas kwalifikacji do konkursu w Trondheim, to dodatkowo, w swoim stylu, błysnął humorem podczas wywiadu.

Po kapitalnym skoku na odległość 135 metrów Żyła zajął 2. miejsce w prologu zawodów w Trondheim. Lepszy był tylko Japończyk Ryoyu Kobayashi, który również wylądował na 135. metrze, ale otrzymał bonifikatę punktową za obniżoną belkę. Po udanym występie sympatyczny skoczek był w szampańskim nastroju, czemu wyraz dał w wywiadzie na antenie Eurosportu.

Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacjiKoniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacjiCzytaj dalej

Piotr Żyła - sportowiec i kabareciarz w jednym

Skoczek został zapytany, dlaczego po występie w Lillehammer nie pojawił się przed kamerami stacji. - Wczoraj nie odpowiadałem na pytania, bo nie chciałem was zarazić koronawirusem. Dlatego też tak słabo skakałem - wypalił.

W dalszej części rozmowy był już nieco bardziej poważny i opowiedział o swoich odczuciach po kwalifikacjach w Trondheim. - To był bardzo udany dzień. Fajnie mi się skakało. Jestem bardzo zadowolony. Myślę, że to dobre skoki natchną mnie przed czwartkowymi zawodami - oświadczył Żyła.

Kamil Stoch nie dał się rywalom. Polski skoczek wciąż na czele klasyfikacjiKamil Stoch nie dał się rywalom. Polski skoczek wciąż na czele klasyfikacjiCzytaj dalej

Ciąg dalszy emocji jutro

Żyła, podobnie jak sześciu innych Biało-Czerwonych, wystąpi w czwartkowych zawodach z cyklu Raw Air w Trondheim. Po jutrzejszym konkursie turniej przeniesie się do Vikersund, gdzie skoczkowie zmierzą się w zawodach drużynowych i indywidualnych.

Piotr Żyła zajmuje obecnie 11. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do wyprzedzającego go Philippa Aschenwalda traci jednak zaledwie pięć punktów, dlatego jeśli utrzyma dyspozycję z dzisiejszego prologu, z pewnością prześcignie Austriaka i odzyska miejsce w czołowej 10. PŚ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News