Piotr Żyła
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Lutego 2020

Wielki awans Piotra Żyły. Kwalifikacja Pucharu Świata budzi wielki optymizm

Piotr Żyła zachwycił dziś polskich kibiców zwyciężając w trakcie konkursu w Kulm. Skoczek pokazał niesamowitą formę i zaliczył wielki awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Reprezentanci Polski są w tym sezonie niesamowici, a dobre skoki na austriackiej skoczni zwiastują wielkie emocje przed jutrzejszym konkursem.

Piotr Żyła zachwycił dziś polskich kibiców, zwyciężając w trakcie konkursu na skoczni mamuciej w Kulm. Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo polskiego skoczka przełożyło się na wielki awans w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata. Wiele wskazuje na to, że Polacy do końca sezonu będą walczyć o czołowe lokaty, a szanse Dawida Kubackiego na ostateczny tryumf w tym sezonie nie zmalały.

Brawo Piotr Żyła! Pękamy z dumy. Polak zdeklasował przeciwnikówBrawo Piotr Żyła! Pękamy z dumy. Polak zdeklasował przeciwnikówCzytaj dalej

Piotr Żyła zaliczył wielki awans. Świetne informacje o polskim skoczku

Dzisiejsze skoki narciarskie w Kulm sprawiły, że polski skoczek przesunął się na dziesiąte miejsce w Pucharze Świata. Skoczek zaliczył duży awans z czternastego miejsca i przybliżył się stanowczo do Petera Prevca i Daniela Andre Tandego, którzy są od niego lepsi o niespełna pięćdziesiąt punktów.

Dzięki dobrym skokom swoją pozycję w kwalifikacji generalnej umocnili także Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Stoch, który przed tygodniem mógł liczyć na podium w Willingen, zajmuje obecnie szóste miejsce w klasyfikacji skoczków z dorobkiem 709 puntów i cały czas goni reprezentanta Norwegii Mariusa Lindvika, który jest od niego lepszy o zaledwie cztery oczka. Dawid Kubacki nadal okupuje trzecie miejsce, ale oddalił się od Ryoyu Kobayashiego o dwadzieścia punktów.

Brawo Polacy. Rewelacyjny Piotr Żyła, wspaniały Kubacki. Wielkie emocje w KulmBrawo Polacy. Rewelacyjny Piotr Żyła, wspaniały Kubacki. Wielkie emocje w KulmCzytaj dalej

Udane zawody w Kulm

Zawody w Kulm były udane także dla innych reprezentantów Polski. Swoje pierwsze punkty w tym sezonie zdobył Aleksander Zniszczoł, który zajął 30. miejsce w trakcie konkursu. Patrząc na kwalifikację generalną, możemy spodziewać się jeszcze wielkich emocji z udziałem polskich sportowców. Kwalikacja generalna Pucharu Świata:

1. Stefan Kraft (Austria) 1173 pkt
2. Karl Geiger (Niemcy) 1095
3. Dawid Kubacki (Polska) 985
4. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 965
5. Marius Lindvik (Norwegia) 713
6. Kamil Stoch (Polska) 709
7. Stephan Leyhe (Niemcy) 626
8. Peter Prevc (Słowenia) 539
9. Daniel Andre Tande (Norwegia) 534
10. Piotr Żyła (Polska) 496

Zobacz także:

  1. Legia Warszawa odwołuje się od decyzji Komisji Ligi. Mocne oświadczenie Wojskowych
  2. Włoski dziennikarz bezlitosny dla Wojciecha Szczęsnego. "Kibice woleli Buffona"
  3. Trzęsienie ziemi w polskim klubie. Najpierw odszedł trener, teraz prezes
  4. Nagły atak zimy nie przeszkodził piłkarzom. Bramkarz wcielił się w Adama Małysza (FOTO)
  5. Polscy skoczkowie przejdą specjalne testy. Badanie sprawdzi ich moc
  6. Walka z czasem i śmiertelną chorobą. Robert Lewandowski pierwszy raz poprosił o pomoc

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News