Piotr Żyła
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 17 Lutego 2020

Piotr Żyła ujawnił tajemnicę niespodziewanego sukcesu. "Ostro sobie połupałem"

Piotr Żyła zanotował doskonały występ w pierwszym konkursie lotów narciarskich w Kulm. Polski skoczek nieoczekiwanie zwyciężył w zawodach. Sympatyczny zawodnik zdradził sekret doskonałej dyspozycji na austriackim mamucie.

Piotr Żyła po raz drugi w karierze wygrał zawody Pucharu Świata. Polak był najlepszy w sobotnim konkursie na mamucie w Kulm, o włos (0,3 pkt) wyprzedzając Słoweńca Timiego Zajca. Popularny Wiewiór ujawnił, co stało za sukcesem, którego nie oczekiwał nawet on sam.

Michal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na kolejny konkurs. Jest niespodziankaMichal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na kolejny konkurs. Jest niespodziankaCzytaj dalej

Piotr Żyła zaskoczony sukcesem. Pomogła mu... muzyka

- Nie spodziewałem się tego - mówi Żyła o zwycięstwie w Kulm na łamach "Przeglądu Sportowego". - Między tymi dwoma sukcesami mnóstwo przeszedłem - dobrego, ale i nie najlepszego - wiele widziałem i doświadczyłem. Na szczęście też dużo pracowałem - dodał.

Żyła z rozbrajającą szczerością powiedział, że zwycięstwo w Kulm zawdzięcza grze na gitarze, która pomogła mu odpowiednio nastawić się psychicznie do zawodów. - Użyłem do tego gitary. Do Austrii zabrałem elektryczną i sporo sobie połupałem - zdradził.

Nie żyje legenda Manchesteru United. Był ulubieńcem kibicówNie żyje legenda Manchesteru United. Był ulubieńcem kibicówCzytaj dalej

Piotr Żyła liczy na więcej

Zawodnik z Cieszyna nie zadowala się jednak pojedynczym sukcesem i twierdzi, że stać go na znacznie więcej. - Chcę pracować dalej, bo wiem, że można tej zimy jeszcze wiele zdziałać - zadeklarował.

Piotr Żyła pnie się w górę klasyfikacji Pucharu Świata. Zwycięstwo w Kulm "wywindowało" go na 10. miejsce zestawienia. Polak ma w swoim dorobku 525 punktów. W jego zasięgu pozostaje 8. miejsce, na którym plasuje się Peter Prevc z 550 punktami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał
  2. Kolejne problemy Manchesteru City. Działaniami klubu zajmie się prokurator
  3. Przykry incydent na biegu w Gdyni. Nie żyje uczestnik zawodów
  4. Piotr Żyła nie traci humoru po słabym występie. Przezabawna wypowiedź skoczka
  5. Znamy nową klasyfikację generalną Pucharu Świata. Spadek Dawida Kubackiego
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News