Piotr Żyła skoki
screen - youtube.com/Skijumping.pl
Autor Łukasz Kowalski - 21 Listopada 2020

Piotr Żyła znowu to zrobił. Internauci zwijają się ze śmiechu, skoczek rozbroił wszystkich

Piotr Żyła już w sobotnie popołudnie razem z kolegami z reprezentacji Polski stanie do rywalizacji drużynowej Pucharu Świata. Skoczek w piątek na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle skakał ze zmiennym szczęściem. Po swoich skokach żartował ze swoich prób. W wywiadach rozbawił fanów do łez. Skoczek przyznał, czego brakowało mu szczególnie w ostatnich miesiącach.

Piotr Żyła ma za sobą już pierwsze starty w nowym sezonie. W piątek wziął udział w dwóch seriach treningowych i kwalifikacjach. Jeden z liderów polskiej reprezentacji skakał ze zmiennym szczęściem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Miała wziąć ślub z niepełnosprawnym mężczyzną. Przed ołtarzem przeżyła wstrząs na widok ukochanego
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
Ile zarabia Kamil Stoch? Duże zaskoczenie, w porównaniu do innych gwiazd sportu to groszeIle zarabia Kamil Stoch? Duże zaskoczenie, w porównaniu do innych gwiazd sportu to groszeCzytaj dalej

Piotr Żyła po raz kolejny rozbroił kibiców

Skok z pierwszej serii treningowej jest do zapomnienia. Żyła skoczył w niej tylko 112 m i zajął dopiero 43 miejsce. Później się poprawił i poleciał na 121. metr, co dało mu 17 pozycją. Najlepiej zaprezentował się w kwalifikacjach, w których skoczył pół metra dalej, ale dało mu 10. lokatę.

- Ten skok był katastrofalny - powiedział Żyła o pierwszym skoku. Drugi już był lepszy, a ten trzeci można było już porównać do skoku, choć jeszcze trochę brakowało - skomentował Żyła w swoim stylu.

- Te skoki nie były jakie bym chciał, ale robię swoje od początku do końca. Ze skoku na skok jest trochę lepiej. Śmieję się, tylko tego zza maseczki nie widać - przyznał Żyła w rozmowie z TVP Sport.

Oprócz Żyły do konkursu zakwalifikowało się jeszcze 10 innych reprezentantów Polski. Kwalifikacje w fantastycznym stylu wygrał Kamil Stoch. Inny z liderów Polskiej reprezentacji Dawid Kubacki zajął 5 miejsce.

Co dalej z Jerzym Brzęczkiem w kadrze? Zbigniew Boniek ogłosił decyzję ws. selekcjoneraCo dalej z Jerzym Brzęczkiem w kadrze? Zbigniew Boniek ogłosił decyzję ws. selekcjoneraCzytaj dalej

Żyła szczerze o swojej formie

Po serii kwalifikacyjnej żyłę cały czas trzymał bardzo dobry humor. W swoim stylu skomentował prezentowaną przez siebie formę. Kibice po raz kolejny otrzymali próbkę poczucia humoru skoczka.

- W piątek forma była bezobjawowa, ale w konkursie drużynowym objawy formy już się pojawią i będzie dobrze - zażartował Żyła w rozmowie z dziennikarzami. W sobotę razem ze Stochem, Kubackim i Murańką stanie do rywalizacji w konkursie drużynowym.

Jeden z liderów polskiej reprezentacji nie mógł się doczekać już startów w nowym sezonie. Choć jak zauważył, przez pandemię koronawirusa i brak kibiców atmosferę na skoczni można porównać do tej z treningów.

- Jest ciutkę inaczej niż na treningu, choć pusty stadion daje odczucie, jakby był to trening. Fajnie, że możemy znowu startować, śniegu nam nasypali i możemy sprawdzać, co wytrenowaliśmy - powiedział skoczek.

Powrót do rywalizacji w Pucharze Świata sprawił skoczkowi wiele radości, czego nie zamierzał ukrywać. - Najbardziej brakowało mi was - zwrócił się do dziennikarzy. - My skaczemy cały czas, ale wy rzadko przyjeżdżacie. Latem w ogóle was nie było, a teraz może sobie głupio porozmawiać - dodał.

Początek rywalizacji drużynowej w sobotę o godzinie 16. O tej samej godzinie rozpocznie się niedzielny konkurs indywidualny.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Czy czeka nas scenariusz z Planety Małp? Naukowcy stworzyli hybrydę człowieka i małpy
  2. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  5. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Dramatyczny apel Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Chodzi o zdrowie jego ojca

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News