Piotr Żyła skoki
Youtube/ Portal OX.PL
Autor Łukasz Kowalski - 24 Sierpnia 2020

Piotr Żyła ma wielkie powody do radości. Zdradził kibicom swoje plany, cała Polska w euforii

Piotr Żyła ma za sobą bardzo udany weekend. Polak razem z kolegami z reprezentacji zdominował jedyne w tym roku konkursy cyklu Letniego Grand Prix rozgrywane w Wiśle. W wypowiedziach po konkursach Polacy nie ukrywali zadowolenia, a Piotr Żyła swoją deklaracją wywołał euforię wśród kibiców.

Piotr Żyła po niemal półrocznej przerwie znów miał okazję rywalizować na najwyższym poziomie. W miniony weekend odbył się pierwszy i ostatni zarazem weekend w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix. Zawody potwierdziły wysoką dyspozycję reprezentantów Polski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
Gwiazdor reprezentacji Polski wybrał Polskę zamiast zagranicy. Zagra w Legii Warszawa, wielki hit, mamy potwierdzenie transferuGwiazdor reprezentacji Polski wybrał Polskę zamiast zagranicy. Zagra w Legii Warszawa, wielki hit, mamy potwierdzenie transferuCzytaj dalej

Piotr Żyła zachwycił kibiców

Kadrowicze pod wodzą Michala Doleżala w ostatnich miesiącach ciężko pracowali podczas zgrupowań i obozów przygotowawczych, aby w jak najlepszej dyspozycji przystąpić do konkursów Letniego Grand Prix. W tym roku odbyły się tylko dwa konkursy cyklu. Z powodu pandemii koronawirusa najpierw przełożono start Letniego Grand Prix, a później kolejni organizatorzy odwoływali swoje konkursy. W związku z tym cykl gościł tylko w Wiśle.

Przez cały weekend reprezentanci Polski pokazywali swoją wyższość nad rywalami. Z racji zbyt małej liczby zawodników w piątek nie odbyły się kwalifikacje, ale nadawca zawodów, TVP, zorganizowało prolog o Puchar TVP Sport. Triumfował w nim Kamil Stoch przed Dawidem Kubackim i Philippem Aschenwaldem.

W sobotę odbył się pierwszy konkurs Letniego Grand Prix w tym sezonie, a w nim Polacy nie mieli sobie równych. Zwyciężył Kubacki przed Stochem i Żyłą, a tuż za podium uplasował się Tomasz Pilch. W niedzielę skład podium się powtórzył w tej samej kolejności, a reprezentanci Polski nie kryli zadowolenia swoją postawą.

- Pomimo braku wielu zawodników z czołówki poziom był bardzo wysoki. Trochę zrobiliśmy sobie takie mistrzostwa Polski, za co chyba pokarała nas w sobotę pogoda - powiedział w sobotę Kubacki, nawiązując do ulewy, która się rozpętała zaraz po konkursie.

Robert Lewandowski wykreślony z listy powołanych na mecze reprezentacji Polski. Zadziwiający pomysł Jerzego BrzęczkaRobert Lewandowski wykreślony z listy powołanych na mecze reprezentacji Polski. Zadziwiający pomysł Jerzego BrzęczkaCzytaj dalej

Wypowiedź Żyły wywołała euforię wśród kibiców

- Fajnie się skończyło, będzie co wspominać. Jestem zadowolony z tego weekendu. To był też zastrzyk energii, którą dają kibice. Pomimo że nie było ich dużo to atmosfera była znakomita, za co bardzo im dziękuję - dodał.

Zadowolony był także Piotr Żyła, który zdradził, że miał już wielki głód skakania w konkursach, a dobre konkursy tylko wzmogły jego apetyt na dobre występy. - Człowiek poskakałby sobie tak weekend w weekend, żeby się coś działo. Możemy nawet w maseczkach skakać, żeby tylko skakać - powiedział Żyła.

Reprezentant Polski stwierdził po weekendowych konkursach przyznał, że chciałby takie wyniki powtórzyć także w sezonie zimowym, czym wywołał euforię wśród fanów. - Fajnie się stoi z kolegami na podium. Miło byłoby powtórzyć to zimą, najlepiej na jakiejś dużej imprezie - przyznał Żyła z uśmiechem na ustach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News