Piotr Żyła
instagram.com/piotrzyla
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Stycznia 2020

Piotr Żyła nie spoczywa na laurach. "Niewiele brakuje mi do podium"

Piotr Żyła zaliczył dzisiaj bardzo udany start w Zakopanem i udowodnił wszystkim kibicom, że Michal Doleżal może na niego liczyć. Skoczek czuje jednak pewien niedosyt i uważa, że w tym sezonie stać go jeszcze na poprawę. Były mąż Justyny Żyły twierdzi, że bardzo mu blisko do zajmowania miejsc na podium Pucharu Świata.

Piotr Żyła może być zadowolony ze swoich skoków w Zakopanem. Sportowiec był pewnym punktem kadry w trakcie konkursu drużynowego w Zakopanem, a także pokazał się z dobrej strony w trakcie występu indywidualnego. Skoczek nie kryje jednak rozczarowania i obiecuje większą pracę nad samym sobą. A wszystko przez to, że sam ma ambicje, aby stawać na podium zawodów Pucharu Świata.

Wielka nagroda Dawida Kubackiego. Skoczek dostanie fortunę za niezwykłe występyWielka nagroda Dawida Kubackiego. Skoczek dostanie fortunę za niezwykłe występyCzytaj dalej

Piotr Żyła komentuje swój występ w Zakopanem. "Trochę mi do tego podium brakuje"

Żyła nie kryje, że dobry występ w Zakopanem przed polską publicznością był spełnieniem jego marzeń w tym sezonie. Polak do samego końca walczył o podium zawodów, niestety jednak zakończył zawody w pierwszej dziesiątce. Mimo dobrego występu Żyła powiedział dziennikarzom, że marzy, aby jego dalszy udział w Pucharze Świata przepełniony był coraz to większymi sukcesami. Skoczek aspiruje w to, aby zaliczyć w tym sezonie podium zawodów tak jak Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

- Na pewno jestem coraz bliżej podium w Pucharze Świata ale wiem, że jeszcze trochę mi do tego podium brakuje - mówi Piotr Żyła

Zawody w Zakopanem były udane dla Żyły

Skoczek był przez media i kibiców bardzo chwalony za swoją postawę, ale jedyne, o co ma sam do siebie pretensje, to fakt, że nie udało mu się skoczyć więcej w trakcie pierwszej serii konkursu drużynowego w Zakopanem, w trakcie którego nasi reprezentanci zajęli 5. lokatę.

- Myślę, że oprócz pierwszego skoku w konkursie drużynowym pozostałe były na moim normalnym poziomie. To były skoki takie, na jakie mnie w tej chwili stać, bez żadnego błysku, ale jestem zadowolony z dzisiejszego dnia - mówi Piotr Żyła po konkursie w Zakopanem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  2. Jakub Wolny tłumaczy się ze słabych skoków. Padły gorzkie słowa. "Moja dyspozycja nie jest taka, jaką chciałbym mieć"
  3. Z ostatniej chwili. Gwiazdor Legii zmienia klub. Opuścił zgrupowanie i poleciał na testy
  4. Tottenham rezygnuje z Piątka? Na celowniku zupełnie inni napastnicy
  5. Reprezentant Polski strzelił bramkę przewrotką. Gol roku, to trzeba zobaczyć (WIDEO)
  6. Niestety, zmarł uwielbiany piłkarz reprezentacji. Od lat zmagał się z ciężką chorobą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News