Piotr Żyła
instagram.com/piotrzyla
Autor Mateusz Wysokiński - 27 Stycznia 2020

Piotr Żyła nie boi się koronawirusa w Azji. "Złego diabli nie biorą"

Piotr Żyła nie boi się występować w Japonii. Mimo że Azja jest obecnie miejscem rozwoju niebezpiecznego koronawirusa. Skoczek przyznał, że nie boi się występu w Sapporo. Sportowiec nie byłby jednak sobą, gdyby nie zażartował na temat niebezpiecznej choroby. Jak sam twierdzi, nie ma szans, aby się zaraził.

Piotr Żyła jest aktualnie jednym z najlepszych polskich skoczków narciarskich. Sportowiec wraca do wielkiej formy, o czym dał znać w trakcie konkursów w Zakopanem. Skoczek jest pewnym punktem kadry trenera Michala Dolezala i przygotowuje się do wylotu do Japonii na konkursy w Sapporo. Zawody, które przyciągną uwagę wszystkich miłośników skoków narciarskich na świecie, odbywają się blisko Chin, które zmagają się z problemem koronawirusa. Sam Żyła nie obawia się jednak o swoje zdrowie i twierdzi, że nie ma możliwości, aby się zaraził.

Kamil Stoch podziękował żonie po wielkim zwycięstwie. Taka kobieta u boku to skarb (FOTO)Kamil Stoch podziękował żonie po wielkim zwycięstwie. Taka kobieta u boku to skarb (FOTO)Czytaj dalej

Piotr Żyła wylatuje do Japonii. Nie boi się choroby

Członek reprezentacji Polski, który nigdy nie ukrywał swojego dobrego poczucia humoru, deklaruje, że nie obawia się pojawić w Azji. Potwierdza, że nie słyszał o groźnej chorobie, ale przed zachorowaniem ma obronić go to, kim jest.

- Nie słyszałem o nim, ale się nie boję. Złego diabli nie biorą - żartuje Piotr Żyła w wywiadzie udzielonym w SuperExpressie.

Skoczek nie kryje swojego zadowolenia z tego, że znalazł się w kadrze reprezentacji na zawody w Japonii i żartuje na temat tego, że jedyne co jest w stanie zagrozić jakości jego skoków to konieczność przestawienia swojego organizmu do tak odległej Polsce strefie czasowej.

Żyła żartuje z występów w Japonii

- Zawsze fajnie do Japonii jechać. Trzeba tylko trochę system przestawić, żeby się obudzić . Zdarzało się, że spałem za długo i później nie miałem kontaktu ze swoim mózgiem. Trzeba się dobrze wyspać. Mnie się trudno tam skacze. Jedzie się po rozbiegu i trudno o sygnał, że to już trzeba się wybijać. Zdarzało się i próg przespać - mówi Żyła

Miejmy nadzieję, że skoczkowie powtórzą swoje sukcesy z Zakopanego w Japonii i wszyscy wrócą do domu szczęśliwi i zdrowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zidentyfikowano ciała ofiar wypadku helikoptera Bryanta. Potwierdziły się kolejne przykre informacje
  2. Marcin Gortat zabrał głos na temat Koby'ego Bryanta. Wzruszające słowa Polaka
  3. Legia Warszawa pobiła transferowy rekord Ekstraklasy. Znamy szczegóły transakcji
  4. Michael Jordan wydał oświadczenie ws. śmierci Bryanta. "Słowa nie mogą opisać moich uczuć"
  5. Wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Polak znów wśród najlepszych, prawdziwa klasa
  6. Dawid Kubacki zdradził, co zrobi za pieniądze od premiera. Odpowiedź powala, ale komentarz Kamila Stocha zwrócił uwagę wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News