Piotr Żyła
JURE MAKOVEC/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Grudnia 2020

Piotr Żyła kpi z organizatorów Turnieju Czterech Skoczni. Wymowny komentarz, "kabaret" (FOTO)

Piotr Żyła postanowił zabrać głos po decyzji niemieckiego sanepidu, który wykluczył polskich skoczków z udziału w otwierającym 69. Turniej Czterech Skoczni konkursu w Oberstdorfie. Lider naszej kadry nie gryzł się w język i w swoim stylu podsumował decyzję Niemców. Żyła określił zamieszanie wokół polskich skoczków mianem “kabaretu”. 

  • Polscy skoczkowie zostali w poniedziałek wykluczeniu z udziału w konkursie TCS w Oberstdorfie
  • Niemiecki sanepid podjął taką decyzję po tym, gdy Klemens Murańka uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19
  • Piotr Żyła szybko skomentował sytuację w mediach społecznościowych

Piotr Żyła i jego koledzy nie będą mogli wziąć udziału w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Niemiecki sanepid wykluczył Polaków ze startu po tym, jak test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u Klemensa Murańki. Żyła nie zgadza się z decyzją Niemców.

Piotr Żyła wypowiedział się na temat decyzji niemieckiego sanepidu

Poniedziałek rozpoczął się fatalnie dla polskich sympatyków skoków narciarskich. Kibice przeżyli wielkie rozczarowanie za sprawą decyzji niemieckiego sanepidu, który postanowił wykluczyć reprezentację Polski z udziału w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

Wszystko zaczęło się od niedzielnego wyniku testu na obecność koronawirusa u Klemensa Murańki. Polski skoczek uzyskał wynik pozytywny, mimo że tuż przed wyjazdem do Niemiec badanie dało rezultat negatywny. W poniedziałkowy poranek sanepid wkroczył do hotelu, gdzie zatrzymali się polscy skoczkowie.

Szybko pojawił się komunikat, w którym stwierdzono, że polscy zawodnicy nie będą mogli wziąć udziału w konkursie w Oberstdorfie, który rozpocznie 69. Turniej Czterech Skoczni. Organizatorzy zajęli stanowisko w sprawie potencjalnych zakażeń wśród reprezentantów Polski.

Pilne wiadomości w sprawie polskich skoczków. Pojawiła się decyzja, FIS stawia warunkiPilne wiadomości w sprawie polskich skoczków. Pojawiła się decyzja, FIS stawia warunkiCzytaj dalej

- Z powodu pozytywnie przetestowanego skoczka cała polska drużyna została wykluczona z imprezy otwierającej Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Klemens Murańka uzyskał wynik pozytywny w obowiązkowym teście PCR komitetu organizacyjnego w niedzielę 27 grudnia. Jego koledzy z drużyny mieli negatywny wynik testu, ale należą do grupy kontaktowej 1, co oznacza, że albo mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz z więcej niż 15 minut lub przebywali razem w zamkniętym pomieszczeniu lub nawet pojeździe dłużej niż 30 minut - czytamy.

- Bardzo żałujemy tej decyzji, ale dla ochrony wszystkich innych sportowców nasz wydział zdrowia nie miał innego wyjścia. Decyzją władz nie możemy pozwolić polskiej drużynie wystartować w Oberstdorfie - powiedział sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie Florian Stern.

Żyła nie gryzie się w język: “kabaret”

Szybko na decyzję niemieckiego sanepidu i organizatorów TCS zareagowali polscy skoczkowie. Piotr Żyła dał wyraz swojemu zdziwieniu i zadowoleniu w mediach społecznościowych. Skoczek nazwał całą sytuację “kabaretem”. Niestety zawodnikom i kibicom wcale nie jest do śmiechu.

- Hmmm. Ciekawa sytuacja. Robisz test w Wigilie. Negatywny. Jedziesz dzień wcześniej na Turnee specjalnie żeby zrobić test - negatywny. Powtarzasz test 3 godziny przed treningiem oficjalnym - negatywny. I nie możesz startować, bo jesteś w pokoju z Maćkiem Kotem (3x negatywny wynik testu), który podobno siedział na posiłku naprzeciwko Klimka Murańki, któremu test wyszedł trochę pozytywny. Podsumowując: Pozytywny Kabaret - czytamy na Facebooku i Instagramie Żyły.

Piotr Żyła

Źródło: Instagram

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News