Piotr Źyła
Facebook Piotr Żyła Official
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Października 2020

Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawdziwa wiara skoczka, Polacy nie mieli pojęcia

Piotr Żyła już w listopadzie weźmie udział w pierwszych konkursach nowego sezonu zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich.  Uwielbiany przez kibiców skoczek w ostatnich miesiącach często pojawiał się w mediach za sprawą doniesień o związku z nową partnerką, a także konfliktu, jaki toczył na łamach mediów społecznościowych z byłą żoną. Nie każdy kibic jednak wie, że reprezentant Polski jest innego wyznania niż większość Polaków. 

Piotr Żyła od lat zalicza się do grona najbardziej lubianych polskich skoczków narciarskich. Kibice wiedzą naprawdę wiele o życiu prywatnym swojego ulubieńca, jednak mogli nie zdawać sobie sprawy, że jest on innego wyznania niż większość Polaków.

Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele latTysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele latCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Grzegorz Krychowiak był o krok od legendarnego klubu. Mógł trafić tam już latem, zabrakło naprawdę niewiele
  2. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje
  3. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lata


Piotr Żyła wyznaje inną wiarę niż większość Polaków

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W dniach 21-22 listopada mają odbyć się konkursy w Wiśle na skoczni imienia Adama Małysza. Nie zabraknie tam oczywiście naszych reprezentantów.

Kilka dni temu Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego zdradził, że przygotowania naszych zawodników do nowego sezonu przebiegły pomyślnie. Legendarny skoczek stwierdził nawet, że nasi reprezentanci będą w bardzo dobrej dyspozycji, gdy już rozpocznie się rywalizacja na śniegu.

I choć w ostatnich dniach pojawiły się niepokojące informacje, że zawody mogą zostać odwołane z uwagi na bardzo złą sytuację w Polsce dotyczącą pandemii koronawirusa, kibice liczą, że będą mogli cieszyć się skokami swoich ulubieńców. Wśród nich znajdzie się na pewno Piotr Żyła.

Skoczek od lat cieszy się wielką popularnością i w ostatnich miesiącach, mimo że okazji do skoków było naprawdę mało, wielokrotnie pojawiał się na łamach serwisów sportowych i plotkarskich. Wszystko za sprawą jego nowego związku z aktorką Marceliną Ziętek, a także kłótni z zazdrosną ex-małżonką Justyną Lazar.

Kibice na pamięć znają już historię konfliktu skoczka i celebrytki i niejednokrotnie dawali wyraz temu, że wspierają skoczka przy okazji kolejnych ataków ze strony celebrytki. Choć fani poznali doskonale Piotra Żyłę, niewielu wie, że na co dzień jest on innego wyznania niż większość Polaków.

Polskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące PolakówPolskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące PolakówCzytaj dalej

Piotr Żyła należy do Kościoła Ewangelickiego

- Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii. Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci - katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi - powiedział o skoczku ks. Jan Byrt, który jest dobrym znajomym reprezentanta Polski w rozmowie z bielskobiala.naszemiasto.pl.

Piotr Żyła przez wiele lat zaangażowany był w działalność Kościoła Ewangelickiego w Polsce. Pomagał w organizacji imprez charytatywnych w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Za swoje zasługi został nawet odznaczony.

Podobnie jak Adam Małysz, który także jest członkiem kościoła ewangelickiego, Piotr Żyła został uhonorowany przez parafię w Szczyrku Salmopolu specjalnym medalem z okazji 500 lat reformacji. Medal ma kształt Róży Lutra i otrzymują go m.in. osoby, które angażowały się w dialog między Kościołem katolickim i ewangelickim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Regularne sygnały z pobliskiej galaktyki docierają do Ziemi. Jedna z teorii mówi o kosmitach
  2. 26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości
  3. Grzegorz Krychowiak był o krok od legendarnego klubu. Mógł trafić tam już latem, zabrakło naprawdę niewiele
  4. Ciężka sytuacja Lecha Poznań. Najwięksi rywale bezlitośni, awans z grupy niemożliwy?
  5. Klasyk w Pucharze Polski odwołany. Kibice nie kryją rozczarowania
  6. Od wtorku nowe rozporządzenie dotyczące praw jazdy - Co się zmieni?
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News