PZPN Zbigniew Boniek
Jakub Kaminski/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 6 Sierpnia 2020

Co dalej z restrykcjami? Wiemy jak od teraz będą wyglądały rozgrywki PKO Ekstraklasy

PKO Ekstraklasa wystartuje już 22 sierpnia. Zespoły już rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu, ale nie obyło się bez przypadków koronawirusa. Niestety, jest to pokłosie późnych wytycznych dotyczących zasad sanitarnych obowiązujących po zakończeniu ostatnich zmagań. PZPN w końcu przedstawił, jaki będą wyglądały zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego w trakcie kampanii 2020/21.

PZPN wydał komunikat nakreślający zasady bezpieczeństwa sanitarnego w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi, II ligi i na niższych poziomach, biorących udział w Totolotek Pucharze Polski. Niestety wytyczne zostały ogłoszone po tym, jak zespoły rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. M.in. z tego powodu doszło do zakażeń koronawirusem z drużynach Lechii Gdańsk oraz Wisły Płock i w związku z tym oba kluby musiały tymczasowo wstrzymać treningi. Nie do końca jest to jednak wina PZPN-u. Po pierwsze to UEFA późno przekazała swoje wytyczne, które w PZPN-ie musiano dopasować do naszych regulacji, a ponadto w Zespole Medycznym PZPN-u, trwał spór o to, czy zasady nie powinny zostać zaostrzone w porównaniu do tych, które obowiązywały od momentu wznowienia rozgrywek po wybuchu pandemii.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 5 osób już straciło życie. Izajasz nie ma litości, tragedia za granicą
  2. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy

Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa w PKO Ekstraklasie


Komunikat PZPN potwierdza, że wszystko będzie zorganizowane tak, jak w okresie od wznowienia rozgrywek po pandemii koronawirusa. Najważniejsze instrukcje dla zespołów PKO Ekstraklasy mówią o tym, że kluby są zobowiązane do wyznaczania osób, które będą w reżimie sanitarnym. Każda drużyna musi na początku przygotowań wykonać testy wymazowe i powtórzyć je po pięciu-siedmiu dniach. Wyniki mają zostać wysyłane do Zespołu Medycznego PZPN. Natomiast w trakcie sezonu, zespoły będą raz w miesiącu sprawdzane testami przesiewowymi z krwi, a w razie konieczności, jeśli wyniki okazałyby się niejednoznaczne, zalecane będą ponowne wymazy.

Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąLekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąCzytaj dalej

PZPN opłaci badania przesiewowe kilkudziesięciu klubom

PZPN przekazał także procedury dotyczące fazy 1/32 Totolotek Pucharu Polski. Związek opłaci badania przesiewowe klubom z Fortuna I Ligi, II Ligi, a także zespołem z niższego szczebla, które biorą udział w rozgrywkach pucharowych. Obowiązywała będzie również kolejność testów przesiewowych i w szczególnych przypadkach nakazywane będzie przeprowadzanie badań z wymazem. Zespoły uczestniczące w Totolotek Pucharze Polski będą musiały również wskazać listę 50 osób, które będą w reżimie sanitarnym.

Źródło: Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tanie samochody jak limuzyny za niewielkie pieniądze. Luksus na wyciągnięcie ręki
  2. Futurystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNA
  3. Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową
  4. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  5. Zatrważające wiadomości potwierdziły się. Koronawirus w reprezentacji Polski, ośrodek został zamknięty
  6. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News