Planica Loty narciarskie
Twitter.com/majchrzakp
Autor Piotr Bernaciak - 11 Grudnia 2020

Uwielbiany skoczek narciarski został oszukany? Oburzające wiadomości po konkursie w Planicy, nikt nie zauważył

Planica cieszyła się dziś zainteresowaniem kibiców z całego świata, którzy dopingują swoich ulubionych skoczków. Niestety, w trakcie konkursu doszło do niemałego skandalu. Wszystko przez niesprawiedliwe sędziowanie.

  • Turniej mistrzostw świata w lotach odbył się przy niesprzyjającej pogodzie
  • Uwagę fanów zwróciło również sędziowanie
  • Nie każdy ze startujących zawodników mógł liczyć na równe traktowanie
  • Swoje powiedzieć może również Kamil Stoch

Planica regularnie organizuje konkursy mistrzostw świata w lotach narciarskich, bowiem to słoweńskie miasto dysponuje skocznią mamucią, pozwalającą nawet na skoki przekraczające 250 metrów odległości. Nie zdarzają się one jednak często.

Dziś mieliśmy okazję obejrzeć kilka ciekawych występów, między innymi skoki Markusa Eisenbichlera i Karla Geigera. Dobrze spisał się również Kamil Stoch, jednak nie każdy z nich może czuć pełne zadowolenie po dzisiejszym konkursie.

Nie da się ukryć, że sędziowanie w dzisiejszym konkursie nie stało na najwyższym poziomie. Na błędy uwagę zwrócił kibicom dziennikarz Sport.pl Piotr Majchrzak.

Przed chwilą podano tragiczną wiadomość. Nie żyje legendarny sportowiec, lata temu wielbiły go tłumyPrzed chwilą podano tragiczną wiadomość. Nie żyje legendarny sportowiec, lata temu wielbiły go tłumyCzytaj dalej

Planica po raz kolejny gościła mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Planica organizuje regularnie mistrzostwa w lotach, które zawsze spotykają się z wielkim zainteresowaniem. Nie inaczej było w tym roku, choć kibice wyjątkowo nie mogli oglądać swoich ulubionych zawodów na trybunach z oczywistych przyczyn.

Zadbano jednak o to, by organizacja mistrzostw nie różniła się poprzednich lat. Poza brakiem kibiców znów mogliśmy liczyć na wielkie emocje, nie zabrakło jednak wielkich kontrowersji. Wszystko przez sędziowanie, któremu daleko do obiektywnego.

Sędziowie dość ostro ocenili skok Kamila Stocha, jednak to nie on był największym poszkodowanym. Znacznie ostrzej oceniono Karla Geigera, którego lądowanie zostało odebrane negatywnie, choć wyraźnie zaznaczył telemark.

Dla porównania Michael Hayboeck wylądował "na dwie nogi", jednak mimo wszystko jego nogi były lepsze od tych, które dostał Niemiec. Nie da się wytłumaczyć tego w żaden sposób, co potwierdzają dyskusje kibiców.

Robert Lewandowski z ogromnym wyróżnieniem od FIFA. Pierwszy taki przypadek w historii, historyczny momentRobert Lewandowski z ogromnym wyróżnieniem od FIFA. Pierwszy taki przypadek w historii, historyczny momentCzytaj dalej

Planica kończy się sporym skandalem

Jutro odbędzie się kolejny konkurs i pozostaje liczyć na to, że tym razem nie dojdzie do tego typu skandali. Wierzymy również w to, że sędziowanie będzie stało na nieco lepszym poziomie.

ZOBACZ OCENY SĘDZIÓW:

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News