Planica
Eibner-Pressefoto/EXPA/Feichter via www.imago-images.de/Imago Sp
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Marca 2020

Znamy datę MŚ w lotach narciarskich. Władze federacji ogłosiły nowy termin prestiżowego turnieju

Planica nie zorganizuje w tym roku Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Zawody zostały odwołane. Taką decyzje podjęły władze FIS z uwagi na epidemię koronawirusa, która rozprzestrzenia się w coraz większym stopniu. Organizatorzy znają już jednak nową datę rozpoczęcia czempionatu.

Planica jak niemal co roku miała być ostatnim przystankiem na trasie rywalizacji najlepszych skoczków świata podczas sezonu 2019/2020. Od kilku tygodni nie było jednak pewne czy zaplanowane na 19-22 marca zawody w ogóle się odbędą. Wszystko przez epidemię koronawirusa, jaka zaczęła dotykać kolejne kraje w tym także Słowenię.

Kamil Stoch zakończy karierę już w tym roku? Skoczek udzielił zadziwiającej wypowiedziKamil Stoch zakończy karierę już w tym roku? Skoczek udzielił zadziwiającej wypowiedziCzytaj dalej

Planica nie zorganizuje w tym roku Mistrzostw Świata

Jak dzisiaj oznajmił dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer, władze FIS w trosce o zdrowie zawodników, z uwagi na ryzyko epidemii, zdecydowały zakończyć ze skutkiem natychmiastowym rywalizację w Pucharze Świata 2019/2020. Decyzja FIS oznacza, że poznaliśmy już zwycięzców najważniejszych klasyfikacji. Zdobywcą Kryształowej Kuli za zwycięstwo w PŚ został Stefan Kraft. Rywalizację w cyklu Raw Air wygrał nasz reprezentant Kamil Stoch, natomiast małą kulę za triumf w klasyfikacji lotów wywalczył również Kraft. 41. sezon rywalizacji najlepszych skoczków na świecie zakończył się zatem bez rozegrania Mistrzostw Świata w lotach. Organizatorzy podjęli jednak szybką decyzję, kiedy impreza się odbędzie.

Robert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznaćRobert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznaćCzytaj dalej

Mistrzostwa Świata w lotach dopiero za rok

Podczas czwartkowego spotkania władz FIS z przedstawicielami sztabów kadr narodowych podjęto decyzję nie tylko o zakończeniu rywalizacji już w tym momencie, ale również ustalono, kiedy zostaną zorganizowane zawody w Planicy. Krótko po tym, jak Walter Hofer poinformował o ustaleniach dotyczących obecnego sezonu, FIS przekazał informację o nowej dacie planowanych mistrzostw w lotach. Zawody w słoweńskiej Planicy mają się odbyć już w sezonie 2020/2021. Dokładna data zostanie podana po konsultacji z władzami miasta, właścicielami praw telewizyjnych i delegatami FIS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News