Pogrzeb Kępa
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 20 Listopada 2020

Tragiczna wiadomość z samego rana. Potwierdziło się najgorsze, nie żyje Stefan Kępa, znamy datę pogrzebu

Pogrzeb zmarłego niedawno legendarnego polskiego żużlowca Stefana Kępy odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Miał 83 lata. O śmierci znakomitego zawodnika powiadomił za pośrednictwem mediów społecznościowych Motor Lublin, którego był wychowankiem. Klub jednocześnie poinformował kibiców o miejscu i dacie pochówku byłego mistrza Polski.

Pogrzeb legendarnego żużlowca odbędzie się 24 listopada w Lublinie. Wiadomość o śmierci byłego mistrza Polski Stefana Kępy przekazał za pomocą mediów społecznościowych Motor Lublin. Miał 83 lata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  2. Z ostatniej chwili: Niedzielski przekazał, kiedy uczniowie będą mogli prawdopodobnie wrócić do szkół. Wszystkie mamy czekały na wiadomość
  3. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
Adam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierząAdam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierząCzytaj dalej

Pogrzeb legendarnego żużlowca w przyszłym tygodniu

- Z przykrością informujemy, że dnia 17 listopada br. przeżywszy 83 lata odszedł od nas Stefan Kępa, wychowanek lubelskiego klubu, w którym jeździł w latach 1956-1958 - napisał Motor Lublin w oświadczeniu.

Kępa jednak największe sukcesy odnosił nie z drużyną z Lublina a ze Stalą Rzeszów. Przez lata był jednym z najważniejszych zawodników podkarpackiej drużyny, którą wyciągnął na najwyższy poziom.

W momencie przejścia Kępy do Stali rzeszowski zespół występował na drugim poziomie rozgrywkowym. Lublinianin pomógł drużynie awansować do 1. Ligi w 1959 roku, a później poprowadził ją do największych sukcesów w historii.

Stal Rzeszów z Kępą w składzie należała do czołówki polskich zespołów. Lublinianin w barwach zespołu z Podkarpacia wywalczył pięć medali mistrzostw Polski. Na koncie ma 2 złota (1960 i 1961 r.), 2 srebra (1962 – 1963) i jeden brąz (1966).

Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?Czytaj dalej

Nie żyje wybitny polski żużlowiec

Kibice Stali Rzeszów uwielbiali Kępę szczególnie za jego styl jazdy. Żużlowiec należał do jednych z najlepszych techników w Polsce. To z rzeszowskiego toru uczynił niemal swoją twierdzą i osiągał na nim znakomite czasy. W Stali opiekował się także młodymi zawodnikami.

Sukcesy, choć już nie tak spektakularne odnosił także w rywalizacji drużynowej. Aż czterokrotnie zakwalifikował się do półfinałów kontynentalnych w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata. Najwyższe miejsce zajął w 1961 roku. Wtedy uplasował się na 9. pozycji.

Jego świetną jazdę docenili także trenerzy reprezentacji Polski. Był członkiem szerokiej kadry, która walczyła podczas Drużynowych Mistrzostwach Świata. W zawodach indywidualnych najlepszym występem Kępy były mistrzostwa Polski w Rybniku w 1959 roku. Wtedy doszedł do finału, ale w nim zajął czwarte miejsce.

Kępa karierę zakończył w 1967 roku. Jego ostatnim występem w drużynowych mistrzostwach Polski był mecz przeciwko Częstochowie. W swoim ostatnim spotkaniu w karierze zdobył 8 punktów.

Po zakończeniu kariery zawodnika wrócił do Motoru Lublin, gdzie zajął się szkoleniem. Prywatnie był wujkiem innego legendarnego lubelskiego żużlowca Marka Kępy.

- Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w Kościele pw. Św. Agnieszki przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie w dniu 24 listopada 2020 roku (wtorek) o godz. 12:00 - przekazał Motor Lublin.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo syna
  2. Koń zorientował się, że kot wskoczył mu na grzbiet. Jego reakcja jest fenomenalna, nie będziesz mógł powstrzymać śmiechu
  3. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  4. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
  5. Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowane
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News