Pogrzeb Diego Maradona
RONALDO SCHEMIDT/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 27 Listopada 2020

Skandal podczas pogrzebu Diego Maradony. Zdjęcia obiegły cały świat, prezydent kraju rozwścieczył fanów

Pogrzeb Diego Maradony odbył się w czwartek, zaledwie dzień po śmierci legendarnego piłkarza. W jego ostatniej drodze towarzyszyło mu tysiące Argentyńczyków. Sama uroczystość na cmentarzu, na którym spoczął "Boski Diego" miała charakter kameralny i wzięli w niej udział tylko najbliżsi piłkarza. Skandal wywołało zachowanie prezydenta Argentyny, który nie zachował powagi sytuacji w momencie pogrzebu. Kibice Maradony od razu okrzyknęli go "dupkiem" i "szczurem".

Pogrzeb Diego Maradony był w czwartek najważniejszym wydarzeniem w Argentynie. Były piłkarz zmarł w środę w swojej posesji niedaleko Buenos Aires. Miał 60 lat. Kibice mogli go pożegnać w czwartek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Małżeństwo brało wspólny prysznic, gdy nagle żona zauważyła jeden szczegół. Od razu zażądała rozwodu
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu
Właśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazWłaśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazCzytaj dalej

Pogrzeb Diego Maradony wywołał skandal

Tego dnia od godziny 6 rano trumna z ciałem Maradony została wystawiona w pałacu Prezydenckim. Kibice z całej Argentyny przyjeżdżali do stolicy, aby pożegnać swojego idola. W kolejce do trumny piłkarza ustawiły się tłumy jego kibiców.

Początkowo fani mogli się pożegnać z Maradoną tylko do godziny 16. Kiedy służby chciały zamknąć bramy dla kibiców, aby rodzina mogła pochować zmarłego piłkarza, pod bramą pałacu prezydenckiego wybuchły zamieszki, a służby musiały użyć m.in. armatek wodnych.

Ostatecznie o trzy godziny przedłużono możliwość pożegnania się kibiców z mistrzem świata w 1986 roku. Tego terminu też nie dotrzymano. Przed godziną 18 trumnę z ciałem Maradony przeniesiono do karawanu, który w asyście policjantów ruszył na cmentarz.

Na trasie konduktu zebrały się tysiące Argentyńczyków, którzy chcieli towarzyszyć "Boskiemu Diego" w jego ostatniej drodze. Niektórzy biegli za karawanem, a inni dołączyli do samochodu z trumną piłkarza na skuterach.

Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportemGdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportemCzytaj dalej

Skandaliczne zachowanie prezydenta Argentyny w trakcie pogrzebu Maradony

Przez całą trasę kibice śpiewali, tańczyli, skandowali jego nazwisko. W samochód z ciałem Maradony rzucali kwiaty i szaliki. Fani, którzy mieszkali przy drodze, wychodzili na balkony i dachy, aby oddać hołd swojemu idolowi.

Maradona spoczął w rodzinnym grobowcu razem z matką i ojcem na położonym niedaleko Buenos Aires cmentarzu nazywanym "Ogrodem Pokoju". W uroczystości wzięła udział tylko najbliższa rodzina piłkarza. Fani nie mieli okazji wejść na cmentarz. Uroczystość chronił kordon policji.

- Po przemówieniu księdza oklaski mieszały się ze łzami, aż wreszcie nastąpiło ostatnie pożegnanie Diego. Maradona już spoczywa w pokoju - napisała argentyńska gazeta "La Nacion".

Wśród 30 osób żegnających Maradonę znalazł się prezydent Argentyny Alberto Fernandez. Głowa Państwa bardzo szybko została skrytykowana za swoje zachowanie podczas ceremonii pogrzebowej. Fernandez został przyłapany, jak robi sobie selfie z kibicami Maradony zebranymi przy płocie cmentarza.

Kibice Maradony od razu zaczęli krytykować prezydenta swojego kraju, że ten nie zachował odpowiedniej powagi podczas tego smutnego czasu. Inni posunęli się bardzo daleko i nazywają Fernandez "szczurem". Przeciwnicy prezydenta Argentyny mówią nawet wprost, że "nie jest godzien zajmowanego urzędu". W Argentynie trwa trzydniowa żałoba narodowa po śmierci Maradony.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego
  2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News