polacy
instagram.com/skokipolska
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Stycznia 2020

Konkurs w Zakopanem nie pomógł Polakom. Spadliśmy z podium Pucharu Narodów

Polacy mieli dzisiaj szansę, aby zwiększyć swoje miejsce w kwalifikacji Pucharu Narodów. Niestety, piąte miejsce reprezentantów Polski sprawiło, że reprezentacja Polski spadła w klasyfikacji Pucharu Narodów. Wszyscy mają nadzieję, że jeszcze w tym sezonie uda się nadrobić stratę i ostatecznie zajmiemy wysokie miejsce w klasyfikacji pucharu.

Polacy chcieli dzisiaj powtórzyć swoje dobre występy w trakcie konkursów drużynowych i umocnić swoją pozycję w Pucharze Narodów. Niestety, zaledwie 5. miejsce w trakcie konkursu w Zakopanem sprawiło, że reprezentanci Polski spadli w kwalifikacji pucharu. Wszyscy mają nadzieję, że dzisiejszy konkurs był zaledwie zimnym prysznicem i czasy dobrych występów w trakcie konkursów drużynowych jeszcze powrócą.

Wielka kompromitacja w Zakopanem. Jutro musi być lepiejWielka kompromitacja w Zakopanem. Jutro musi być lepiejCzytaj dalej

Polacy wypadają z podium Pucharu Narodów. Słaby występ w Zakopanem przeważył

Polacy, którzy przed konkursem na Wielkiej Krokwi zajmowali trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, będą się musieli pogodzić z tym, że wypadli z podium Pucharu Świata. Przypomnijmy, że mimo dobrej dyspozycji Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły nie udało się wskoczyć na stopień podium. Polakom został co prawda konkurs indywidualny, który odbędzie się w niedziele, ale reprezentanci kraju będą do niego podchodzić z wizją o spadku z podium Pucharu Narodów.

Obecnie Polacy zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 2554 punktów. Niemcy, którzy tryumfowali dzisiaj na Wielkiej Krokwi, są trzeci i mają 2592 punktów. Jak na razie prowadzą Austriacy, którzy mimo wtopy w Polsce umocnili się na pozycji lidera Pucharu Narodów z dorobkiem 2946 punktów.

Polacy muszą pokazać jutro klasę

Trzeba przyznać, że dzisiejszy konkurs w Zakopanem był zimnym prysznicem dla samych skoczków, którzy już jutro powalczą o lepsze lokaty w trakcie zawodów indywidualnych. Na wysokie loty możemy liczyć jutro dzięki Dawidowi Kubackiemu, Kamilowi Stochowi i Piotrowi Żyle, którzy pokazali dzisiaj, że uwielbiają skakać w Zakopanem.

Miejmy nadzieję, że reszta reprezentantów Polski weźmie przykład ze swoich utytułowanych kolegów i pokaże, że można w tym sezonie walczyć jeszcze o wysokie miejsca w Pucharze Narodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy skład reprezentacji Polski na jutrzejszy konkurs drużynowy. Kibice nie kryją swojej złości
  2. Tata Krzysztofa Piątka zabrał głos w sprawie transferu syna. Padła bardzo ważna deklaracja
  3. Dwaj Polacy na podium w Zakopanem. Perfekcyjny skok Dawida Kubackiego, fenomenalny Kamil Stoch
  4. Dawid Kubacki zdeklasował resztę skoczków w kwalifikacjach, kibice w Zakopanem złapali się za głowy
  5. Gwiazdor Milanu nie zagra w najbliższym meczu. Wszystko przez nadchodzący transfer
  6. Smutne doniesienia o zdrowiu uwielbianego skoczka narciarskiego. Walczy z groźną chorobą, nie chce zmarnować ani chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News