Patryk Klimala
Instagram/Celtic
Autor Piotr Bernaciak - 11 Lutego 2020

Polski piłkarz upokorzony. Nowy pracodawca nie zna jego nazwiska (FOTO)

Polacy za granicą w tym sezonie prezentują się naprawdę dobrze. Coraz więcej piłkarzy z naszego kraju wyjeżdża z Ekstraklasy, by szybko odnaleźć się w lepszych ligach. Jeden z nich został w pewien sposób upokorzony przez swojego pracodawcę.

Polacy za granicą są coraz lepiej postrzegani. Choć Ekstraklasa nie stoi na wysokim poziomie, to zawodnicy, którzy z niej wyjeżdżają, często spisują się dobrze, choć potrzebują na to czasu. Tak może być też młodym, obiecującym talentem z naszego kraju.

Dramatyczne doniesienia na temat stanu zdrowia Pelego. Syn legendy nie może powstrzymać łezDramatyczne doniesienia na temat stanu zdrowia Pelego. Syn legendy nie może powstrzymać łezCzytaj dalej

Polacy za granicą spisują się dobrze w tym sezonie

Patryk Klimala, bo o nim mowa, tej zimy dołączył do Celtiku. Oczywiste było to, że najpierw będzie rozpoczynał mecze na ławce rezerwowych. Ostatnio udało mu się wyjść w pierwszym składzie na spotkanie z Clyde w ramach Pucharu Szkocji. Jego zespół wygrał 3:0, a on sam zaliczył asystę przy drugiej bramce autorstwa Scotta Browna.

Młodzieżowy reprezentant Polski, który jest najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii Jagiellonii (4 mln euro), ma szansę zostać w Szkocji wielką gwiazdą. Na razie jednak jego pracodawca ma problem z napisaniem jego nazwiska na koszulce.

Podczas wspomnianego spotkania wyszedł na boisko z koszulką z podpisem "Kilmala". Wiadomo, że to zwykła literówka, jednak na takim poziomie, w drużynie mistrza Szkocji, nie powinna się pojawić. Polacy za granicąmieli już podobne problemy. Swego czasu błędnie zapisywano m.in nazwisko Jakuba Błaszczykowskiego.

Polacy za granicą mieli już takie problemy

- Zrobił jak na razie wystarczająco dużo w swoich kilku występach, by wiedzieć, że pieniądze, które zostały na niego wydane, to dobra inwestycja - czytamy na stronie thecelticstar.com. Być może w następnym meczu ligowym - po swoim dobrym występie w Pucharze Szkocji - Klimala otrzyma szansę od trenera.

Co prawda zagrał już dwa raz w tamtejszej najwyższej klasie rozgrywkowej, ale na murawie spędził tylko 15 minut. W najbliższą środę będzie na to idealna okazja. Celtic zmierzy się z Hearts, ostatnią drużyną w tabeli. Z kolei ekipa Klimali zajmuje obecnie pierwszą lokatę, mając siedem punktów przewagi nad Rangers.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Kobego Bryanta opublikowała wzruszające nagranie z córką. "Ma oczy taty"
  2. Polonia Warszawa odpowiada rywalom. Piękna postawa kibiców "Czarnych Koszul" (FOTO)
  3. Wielkie zmiany w skokach narciarskich. W kolejnym sezonie może dojść do przełomu
  4. Polski I-ligowiec zagra z uczestnikiem 1/8 Ligi Mistrzów. Takiego sparingu jeszcze nie było
  5. Żona Kamila Stocha ma oryginalną pasję. Pokazała przerażające zdjęcia (FOTO)
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News