polacy za granicą
instagram.com/paok
Autor Mateusz Wysokiński - 28 Stycznia 2020

Klub Polaka zmaga się z dramatem. "Chcą nas zniszczyć. Ich marzenie stanie się koszmarem"

Polacy za granicą radzą sobie bardzo dobrze w tym sezonie ligowym. Piłkarz, który jest jednym z wyróżniających się piłkarzy swojej drużyny i walczy o koronę króla strzelców. Mimo że z pozorów wszystko wygląda bardzo dobrze, to drużyna młodzieżowego reprentanta Polski zmaga się z dość dużymi problemami. Wiele wskazuje na to, że zasłużony klub zostanie zdegradowany z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Polacy za granicą radzą sobie w tym sezonie wybornie i stanowią o sile swoich zespołów. Świetną pracę dla Bayernu wykonuje Robert Lewandowski, który udowadnia, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, a duet Piotr Zieliński - Arkadiusz Milik stanowi o sile Napoli. Znakomitą postawą może pochwalić się także były napastnik Jagiellonii Białystok, który po opuszczeniu Polski stał się prawdziwą gwiazdą swojej ekipy i dąży do tego, aby zostać najlepszym strzelcem swojej ligi i wygrać mistrzowskie trofeum. Mimo że z pozoru sytuacja drużyny wydaje się dobra, to w praktyce klubowi grozi degradacje. Władze przedstawiciela europejskiej ligi nie kryją oburzenia i twierdzą, że są ofiarami nieuczciwej gry swojego rywala.

Nowe fakty w sprawie śmierci Kobe Bryanta. Policja dotarła do przerażających ustaleńNowe fakty w sprawie śmierci Kobe Bryanta. Policja dotarła do przerażających ustaleńCzytaj dalej

Polacy za granicą. Klub Polaka w kryzysowej sytuacji

Ostatnimi czasy, cała liga grecka żyje skandalem związanym z właścicielem PAOK-u. Działacz sportowy, który posiada klub, w którym występuje Karol Świderski, posiada dwie drużyny, które ścierają się ze sobą w najwyższym poziomie rozgrywkowym. Zdaniem greckich władz, mężczyzna, który oprócz PAOK-u Saloniki posiada także Skodę Xanti złamał prawo, co powinno przełożyć się na degradację klubu. Postulat o wyrzuceniu obecnego mistrza Grecji z rozgrywek popiera wiceminister resortu sportowego Lefteris Avgenak

- Pan Avgenakis okazał się przedstawicielem biura prasowego Olympiakosu. Celem tej sprawy było zniszczenie historii PAOK-u. To niebezpieczne dla sportu. Oni już kilkukrotnie starali się zabić nasz klub i nigdy im się to nie udało. Wkrótce ich marzenie o zniszczeniu PAOK-u stanie się koszmarem - czytamy w oświadczeniu Greków.

Skandal w cieniu walki o mistrzostwo

Sprawa PAOK-u Saloniki jest bardzo skomplikowana, zważając na to, że drużyna walczy obecnie o mistrzostwo Grecji, a wiceminister sportu Greków miał być powiązany w przeszłości z drużyną Olympiakosu, z którą saloniczanie rywalizują o trofeum. Przypomnijmy, że drużyna Karola Świderskiego jest liderem ligi, a jej rywale spod Aten tracą zaledwie jeden punkt do drużyny z Salonik.

Walka o mistrzostwo w Grecji przebiega w bardzo emocjonalnych warunkach, w których do głosu zaczęła dochodzić nawet polityka. O tym, jak będzie wyglądać przyszłość Świderskiego w Grecji, powinniśmy przekonać się w trakcie najbliższych dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zidentyfikowano ciała ofiar wypadku helikoptera Bryanta. Potwierdziły się kolejne przykre informacje
  2. Marcin Gortat zabrał głos na temat Koby'ego Bryanta. Wzruszające słowa Polaka
  3. Legia Warszawa pobiła transferowy rekord Ekstraklasy. Znamy szczegóły transakcji
  4. Michael Jordan wydał oświadczenie ws. śmierci Bryanta. "Słowa nie mogą opisać moich uczuć"
  5. Wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Polak znów wśród najlepszych, prawdziwa klasa
  6. Dawid Kubacki zdradził, co zrobi za pieniądze od premiera. Odpowiedź powala, ale komentarz Kamila Stocha zwrócił uwagę wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News